Spojené státy vyzývají Rusko k obnově LinkedInu

Spojené státy kritizují rozhodnutí ruské rozhodnutí blokovat internetové stránky sociální sítě LinkedIn. Vyzývají tak k okamžité obnově přístupu na tyto stránky. Cenzura portálu pro navazování profesních kontaktů, který podle regulačního úřadu Roskomnadzor porušuje zákon o uchovávání dat, začala ve čtvrtek. Moskva tvrdí, že se tak děje v souladu se zákonem.

„Spojené státy jsou hluboce znepokojeny,“ tlumočilo názor Washingtonu americké velvyslanectví v Moskvě. „Vyzýváme Rusko, aby okamžitě obnovilo přístup na LinkedIn,“ dodala ambasáda.

Poskytovatelé internetového připojení na žádost Roskomnadzoru přístup na LinkedIn blokují od čtvrtka, ačkoli moskevský soud rozhodl o odpojení už v srpnu. Rozhodnutí však nevstoupilo v platnost, protože společnost se proti němu odvolala. Minulý týden ale verdikt potvrdil odvolací soud, Roskomnadzor následně vyzval internetové providery o blokování LinkedIn.

Problém sítě spočívá v zákonu, který až do nynějška nebyl uplatněn a který požaduje, aby internetové stránky uchovávaly osobní údaje ruských občanů pouze na ruských serverech. Kritici právní předpis považují za útok na sociální sítě v Rusku, které v posledních letech stále více zpřísňuje kontrolu nad internetem.

 

 

Zdroj: ČTK

Spojené státy vyzývají Rusko k obnově LinkedInu Foto: Atelier_A / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Apple pracuje na vývoji chytrých brýlí

    Tech ·

    Americká technologická společnost Apple pracuje na vývoji inteligentních brýlí. Produkt by měl být představen v roce 2018, napsala agentura Bloomberg s odkazem na své …

  2. V Japonsku vzniká nová „Mekka“ pro startupy

    Byznys ·

    Druhé nejmladší město Japonska Fukuoka ležící na jihu ostrova Kjúšú se uchází o titul nejpokrokovějšího města. Je totiž domovem nadějné startupové scény. V tomto příst…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.