Úspěšní a bohatí lidé se vyhýbají jednomu typu člověka, zjistil člověk studující jejich návyky

Autor knihy „Změňte své návyky, Změňte svůj život“ Thomas C. Corley, zkoumal po dobu pěti let návyky bohatých lidí. Corley podle internetového magazínu Business Insider zjistil, že úspěšní lidé se snaží za každou cenu vyhýbat pesimisticky smýšlejícím osobám. Sami pak ve spojitosti s neustávající pílí přemýšlejí pozitivně, aby pomocí toho docílili lepších výsledků.

„Milionáři se ve velké míře zajímají o to, s kým se stýkají,“ napsal Corley ve své knize. Lidé, kteří sami přišli k velkému jmění, tak většinou vyhledávají cílevědomé, optimisticky naladěné, nadšené a pozitivně uvažující jednotlivce.

Celých 86 procent bohatých lidí, s kterými přišel Corley do styku, se sdružuje se stejně nahlížejícími lidmi na svět. Na druhou stranu se vyhýbají lidem, jež uvažují negativně. Důležitost nahradit přátele s negativním myšlením za jedince, jež nahlížejí na svět pozitivně, vyplývá ze skutečnosti, že pozitivní myšlení je charakteristickým rysem bohatých lidí, zjistil Corley.

„Dlouhodobý úspěch je možný pouze v případě, pokud máte pozitivní duševní výhled,“ řekl. 

Corley není jediným člověkem naznačujícím, že negativní myšlení nepomáhá k úspěchu. Téměř před sto lety přišel k podobným závěrům novinář Napoleon Hill. Stalo se tak poté, kdy nashromáždil závěry více než pěti stovek milionářů, kteří přišli ke svému jmění vlastním úsilím. Ve svém bestselleru z roku 1937 „Think and Grow Rich“ napsal, že muži získali své bohatství na základě síly svých myšlenek a díky tomu s kým se stýkali. Úspěchu pak nemůže docílit osoba, která odpuzuje ostatní kolem sebe kvůli negativně smýšlejícím osobám.

 

 

Zdroj: Business Insider, Zet

Úspěšní a bohatí lidé se vyhýbají jednomu typu člověka, zjistil člověk studující jejich návyky Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Armáda od října nabídne výcvik prvním civilistům

    Společnost ·

    Od října armáda nabídne výcvik prvním civilistům, kteří se dobrovolně přihlásí na vojenské cvičení. Sdělil to náčelník generálního štábu Josef Bečvář. Věří tomu, že me…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.