Soukromé lety do vesmíru budou už příští rok skutečností

Soukromá americká firma SpaceX následující rok uskuteční let k Měsíci. Do jeho blízkosti dopraví dva lidi, jež si cestu objednali. V pondělí o tom informoval ředitel společnosti Elon Musk, aniž by prozradil podrobnosti o svých klientech či ceně za let. Tato výprava bude představovat první let do těchto míst od chvíle, kdy NASA ukončila mise modulů Apollo před půl stoletím. O novince referovala agentura AP.

Dvojice, která se navzájem zná, si u Muska objednala týden trvající cestu do blízkosti tělesa obíhajícího Zemi. Oba zámožní pasažéři již zaplatili „významnou“ zálohu, uvedl miliardář.

„Podle mě do toho jdou s otevřeným hledím a vědí, že tu existuje určité riziko,“ řekl novinářům v konferenčním hovoru Musk. Dvojice podle něho před letem podstoupí intenzivní přípravu.

K Měsíci je donese vesmírná loď Dragon určená pro lety s posádkou, kterou ze Země vynese upravený typ rakety Falcon. Let by se měl odehrát ke konci příštího roku, zhruba šest měsíců poté, co SpaceX poprvé dopraví astronauty k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS).

 

Zdroj: ČTK

Soukromé lety do vesmíru budou už příští rok skutečností Foto:  L Galbraith / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Mexickému pesu se daří navzdory hrozbě Trump

    Byznys ·

    Mexické peso bylo v únoru jednou z nejvýkonnějších měn. Poskočilo o více než 5 procent. Podle serveru americké televize CNN je to zejména díky nouzovému plánu tamní ce…

  2. V Česku roste počet zahraničních lékařů

    Společnost ·

    V Česku roste počet lékařů ze zahraničí. V roce 1992 bylo mezi členy České lékařské komory (ČLK) registrováno 403 cizinců, což bylo asi 1,5 procenta z celkového počtu …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.