Soud schválil kapitálovou restrukturalizaci NWR, která má odvrátit platební neschopnost podniku

Britský soud schválil plán kapitálové restrukturalizace těžařské společnosti New World Resources (NWR), která má odvrátit platební neschopnost podniku. Oznámila to dnes firma, jejíž součástí je rovněž černouhelná OKD.

Restrukturalizace bude podle NWR ještě vyžadovat mimo jiné souhlas soudu ve Spojených státech. Ten se bude tímto případem zabývat v úterý 9. září, napsal agentura Reuters. Společnost předpokládá, že restrukturalizační proces dokončí začátkem října.

Restrukturalizační plán zahrnuje snížení hodnoty dluhopisů a výrazné rozmělnění podílů akcionářů. Věřitelé i akcionáři již restrukturalizaci schválili. Firma hodlá v rámci plánu snížit nominální zadlužení na 500 milionů eur (necelých 14 miliard Kč) z 825 milionů eur a vydat nové akcie v hodnotě 118 milionů eur.

NWR patří téměř ze dvou třetin skupině BXR, kterou v červenci opustil podnikatel Zdeněk Bakala. NWR včetně OKD a 44 tisíc bytů na Ostravsku ale zůstává ve společném vlastnictví Bakaly a BXR.

NWR se nyní potýká se ztrátami kvůli poklesu cen uhlí. V letošním prvním pololetí snížila ztrátu na 57 milionů eur (1,6 miliardy Kč) z 396 milionů eur před rokem.

Zdroj: ČTK

Soud schválil kapitálovou restrukturalizaci NWR, která má odvrátit platební neschopnost podniku Foto: ČTK: Ilustrační foto (Důl Debiensko)

reklama

Další články

  1. Rusko zakázalo dovoz cukrovinek z Ukrajiny

    Byznys ·

    Rusko zakázalo dovoz cukrovinek z Ukrajiny a blokádu odůvodnilo ochranou spotřebitelů. Ruská státní kontrola totiž zjistila porušení zákonů u některých značek ukrajins…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.