SolarCity a Tesla by se mohly brzy spojit, vyhlídky jsou podle Muska „optimistické“

Zakladatel výrobce elektromobilů Tesla Elon Musk se cítí být „optimistický“, co se týče schválení dohody za 2,6 miliard dolarů o převzetí výrobce solárních panelů SolarCity. Musk, který je předsedou obou společností, řekl, že by se divil, kdyby dohoda u akcionářů příští měsíc neprošla. Někteří akcionáři se však v minulosti vyjádřili, že spojení Muskových společností je jasný střet zájmů.

„Předběžné hlasy zatím v drtivé většině případů hovořili ve prospěch fúze,“ uvedl Musk v úterý poté, co automobilka vydala další podrobnosti o dohodě. Zveřejnila i odhady, podle kterých by společnost SolarCity mohla Tesle zvýšit extra příjmy až o 1 miliardu dolarů příští rok.

Společně budou podle Tesly obě firmy směřovat k urychlení světového přechodu k udržitelné energetice generováním a skladováním čisté energie a zajišťováním dopravy, která ji využívá. Právě to je součástí Muskova „Masterplánu“ , o kterém jsme psali zde.

Na koupi výrobce solárních panelů SolarCity je ale závislá i další dohoda s japonskou firmou Panasonic. Ta by měla zahájit pro Teslu výrobu solárních článků a modulů právě v závodě SolarCity v americkém Buffalu. Hlasování akcionářů je naplánováno na 17. listopadu. 

 

 

Zdroj: BBC, Zet

SolarCity a Tesla by se mohly brzy spojit, vyhlídky jsou podle Muska „optimistické“ Foto: Jag_cz / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Facebookový stroj na prodeje z reklamy zpomaluje

    Byznys ·

    Americká společnost Facebook varovala, že se její nárůst reklamních příjmů výrazně zpomalí v příštích několika měsících. Po zveřejnění kvartálních výsledků to oznámil …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.