Sociální sítě začínají být dominantním nástrojem komunikace europoslanců

Obliba sociálních sítí jako komunikačního média u europoslanců v posledních letech stále stoupá. Zatímco v roce 2011 považovalo Facebook za efektivní způsob komunikace 61 procent europoslanců, v současnosti už jich je 95 procent. Twitter dokonce zaznamenal v oblibě u europoslanců ještě větší nárůst. Naopak vnímání efektivity osobních setkání kleslo u europoslanců během čtyř let z 95 % na 87 %. Vyplývá to z průzkumu PR agentury FleishmanHillard. 

Z průzkumu rovněž vyplynulo, že si europoslanci stále zakládají zejména na osobních setkáních, veřejných událostech a publikaci svých názorů prostřednictvím tradičních médií. Více než 60 procent europoslanců nicméně uvedlo, že sociální sítě denně využívají jako zdroj informací. „Průzkum potvrzuje naše přesvědčení, že digitální kanály jsou pro naše klienty důležitým a neopomenutelným komunikačním médiem, a to i v případě poměrně konzervativní cílové skupiny, jakou jsou poslanci Evropského parlamentu,“ uvedl Radek Maršík, ředitel FleishmanHillard Praha.

Nejpoužívanější sociální sítí mezi europoslanci je Facebook (88 %) následovaný Twitterem (76 %), který uvádí 30 % europoslanců jako nejrychlejší zdroj informací. Profesní sociální síť LinkedIn zažívá mezi europoslanci průběžný nárůst a v současnosti jej využívá 28 % dotazovaných.

Výzkum zahrnoval analýzu veřejně dostupných dat a dotazníkové šetření mezi stovkou europoslanců napříč politickým spektrem i zeměmi původu včetně těch českých. 

 

Zdroj: Zet 

Sociální sítě začínají být dominantním nástrojem komunikace europoslanců Foto: Angela MERKELOVÁ - ilustrační foto Zdroj: ČTK/imago stock&people

reklama

Další články

  1. Řecko vyzvalo Evropskou unii k pomoci s uprchlíky

    Společnost ·

    Řecký premiér Alexis Tsipras vyzval Evropskou unii k větší solidaritě s jeho zemí, protože tamní úřady nemohou zvládnout nápor tisíců imigrantů. Organizace spojených n…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.