Sociální sítě usilují o získání práv na vysílání videí z Mistrovství světa ve fotbale 2018

Přední sociální sítě usilují o získání autorských práv na video záznamy z fotbalového Mistrovství světa v Rusku, k němuž dojde v roce 2018. Televizní stanici Fox za to nabízejí desítky milionů dolarů. Informace zveřejnila agentura Bloomberg.

Mezi firmami, které se ucházejí o získání těchto práv, figurují společnosti Facebook, Twitter a Snap. Ani jedna ze sociálních sítí se k tomuto úmyslu nevyjádřila.

Televizní stanice Fox se v současnosti podle internetového magazínu Business Insider rozhoduje, zdali udělí právo na vysílání jedné společnosti nebo jej poskytne všem platformám.

Deník The New York Times uvedl, že Fox získala mnohaletá práva na vysílání fotbalového Mistrovství světa. Dohoda má dosahovat na 400 milionů dolarů (9,2 miliardy korun).

Uvolnění klipů společnostem z oblasti sociálních médií může pro firmu Fox představovat nový lukrativní zdroj příjmů. Sociální sítě by na druhé straně díky tomu zvýšily interakci mezi jejich uživateli a inzerenty.

Sociální sítě mají o sport zájem

Fox bude vysílat jednotlivé zápasy Mistrovství světa prostřednictvím běžného televizního vysílání a kabelové televize. Zejména pak ve Spojených státech může být podle Business Insideru poptávka po klipech oproti evropským státům vyšší. Důvodem je časový rozdíl mezi Ruskem a USA.

Technologické firmy se stále ve větší míře snaží získat práva na sportovní události. V květnu například YouTube podepsala smlouvu s Národní fotbalovou ligou (NFL), aby mohla vysílat záznamy z pamětních zápasů. Amazon si zase zajistil právo na vysílání živých přenosů NFL.

Sociální sít Marka Zuckerberga Facebook zase získala práva na vysílání klipů fotbalové Ligy mistrů. Twitter již rovněž odvysílal několik živých sportovních přenosů. 

 

 

Zdroj: Business Insider, Bloomberg, Zet

Sociální sítě usilují o získání práv na vysílání videí z Mistrovství světa ve fotbale 2018 Foto: AGIF / Shutterstock.com: Argentina proti Bosně a Hercegovině na Mistrovství světa v Brazílii 2014

reklama

Další články

 1. Pět tipů k vytvoření efektivní SEO strategie

  Byznys ·

  Jak se dostat na přední příčky vyhledávačů a jak díky tomu oslovit správnou cílovou skupinu? Odpověď na otázku může představovat takzvaná SEO optimalizace. Jejím cílem…

 2. Musk zveřejnil fotografie zbrusu nového Modelu 3

  Byznys ·

  Spoluzakladatel společnosti Tesla a její generální ředitel Elon Musk zveřejnil na svém twitterovém účtu první fotografie nového elektromobilu Model 3. Podle zpravodajs…

 3. Vláda projedná koupi raketometů za miliardu korun

  Společnost ·

  Vláda v pondělí projedná několik nařízení, která se týkají bezpečnosti munice a pravidel pro držení zbraní. Na jednání kabinetu zazní také informace ministerstva obran…

 4. Irák porazil v Mosulu Islámský stát

  Společnost ·

  Irák oznámil vítězství nad teroristy ze samozvaného Islámského státu (IS) v Mosulu. Do města v neděli přijel premiér Hajdar Abádí, aby vojákům osobně blahopřál. S odvo…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.