Sociální síť LinkedIn brzy umožní uživatelům nahrávat videa

Profesní síť LinkedIn konečně povolí svým uživatelům nahrávat videozáznamy prostřednictvím mobilní aplikace. Na území Spojených států amerických tuto službu začal ve čtvrtek testovat úzký okruh uživatelů. Poté co se uploadovaná videa zobrazí na kanálech lidí, tak se automaticky spustí s vypnutým zvukem. Je to stejné jako v případě Facebooku. O novince informoval portál MarketingLand. 

Uživatelé LinkedInu mohou automatické přehrávání videí zakázat v nastavení svého účtu. Americká společnost podle MarketingLandu plánuje rozšířit tuto funkci v nadcházejících měsících po celém světě.

Není to přitom poprvé, co LinkedIn umožnil lidem sdílet videa. Minulý rok firma spustila samostatnou aplikaci pro své nejvlivnější uživatele. Ti poté mohli jejím prostřednictvím sdílet krátká videa.

V rámci funkce sdílení videa přidá LinkedIn do hlavní aplikace ikonu videokamery. Lidé tak budou moci nahrávat videa prostřednictvím mobilní aplikace LinkedIn.

Uživatelům bude nově umožněno nahrávat videa o délce až deseti minut. Tiskový mluvčí společnosti ovšem doporučuje, aby snímky dosahovaly délky 30 sekund až pěti minut. Nahrávaná videa mohou být podle portálu MarketingLand natočena jak vodorovně, tak i svisle. LinkedIn bude stejně jako Facebook počítat počet zobrazení. Sociální síť jednotlivá zhlédnutí započte v případě, že si jej člověk pustí alespoň na tři sekundy.

LinkedIn ve své současné službě nenabízí možnost videoreklamy, uvedl mluvčí americké společnosti. Otázkou zůstává, jak dlouho tomu tak zůstane s ohledem na sociální sítě, jako jsou Facebook nebo Twitter. Tyto sociální sítě totiž posílili video reklamou svůj obchodní model. 

 

 

Zdroj: MarketingLand, Zet

Sociální síť LinkedIn brzy umožní uživatelům nahrávat videa Foto: Twin Design / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.