Sobotka s Ťokem budou hovořit se stavaři o plánovaných investicích

Zástupci stavebních firem budou s premiérem Bohuslavem Sobotkou a ministrem dopravy Danem Ťokem na fóru o stavebnictví hovořit o státních investicích do stavebnictví a plánované legislativě. Hlavním tématem 11. ročníku Fóra českého stavebnictví je heslo „Jak se připravit na lepší časy?“.

V dalším bloku budou stavaři, developeři a investoři debatovat o tom, co konkrétně se bude stavět a uvedou příklady koncepce rozvoje vybraných krajů a měst. Odpoledne se bude jednat například o zkušenostech radnic se stavebními zákony a předpisy.

„Postupně pod vlivem postupující krize ve stavebnictví se náplň konference tematicky zužovala na dialog mezi vládou a stavebními firmami a stala se tak trochu zdí nářků českých stavařů. Avšak nyní, kdy se podle mnohých signálů zdá, že se zvolna z krize pozvedáme, bychom se rádi vrátili zpátky ke kořenům. Aby konferenční setkání nebylo jen lékem na nemoci a utěšitelem bolestí, ale zejména podpůrným prostředkem k energickým diskusím o rozvojových záměrech,“ řekl ředitel pořádající společnosti Blue Events Antonín Parma.

Stavebnictví silně zasáhla nedávná ekonomická krize. Stavaři od roku 2008 do roku 2013 přišli o 443 miliard korun, což je obrat oboru za rok. Loni poprvé stavební produkce meziročně mírně vzrostla.

 

Zdroj: ČTK

Sobotka s Ťokem budou hovořit se stavaři o plánovaných investicích Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Volkswagen investuje v Mexiku miliardu dolarů

  Byznys ·

  Výrobce automobilů Volkswagen rozšiřuje montážní závod v mexickém městě Puebla a investuje do něj zhruba jednu miliardu dolarů (25,1 miliardy korun). Německá automobil…

 2. Ceny ropy kvůli rostoucím zásobám opět klesnou

  Byznys ·

  Nedávná obnova růstu cen ropy z šestiletých minim nebude mít dlouhého trvání a vrátí se díky rostoucím zásobám opět k poklesu. Agentura Reuters uvedla prognózy banky G…

 3. ECB dnes zahájí nákupy vládních dluhopisů

  Byznys ·

  Evropská centrální banka (ECB) dnes zahájí takzvané kvantitativní uvolňování měnové politiky. Jde o rozsáhlé nákupy vládních dluhopisů a dalších cenných papírů s cílem…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.