Sobotka předal partnerům návrh programového prohlášení, schválen by měl být ve středu

Premiér Bohuslav Sobotka dnes předal text programového prohlášení předsedům koaličních partnerů Andreji Babišovi a Pavlu Bělobrádkovi. Prohlášení by měl ve středu schválit vládní kabinet.

„Zítra (v úterý) tento text předložíme partnerům v rámci jednání tripartity,“ uvedl k dalšímu postupu po dnešním jednání vlády Sobotka, který chce slyšet stanoviska zástupců zaměstnanců i zaměstnavatelů k návrhu.

„Předpokládám, že ve středu v podvečer by se sešla koaliční rada, která by projednala návrh programového prohlášení ještě předtím, než zasedne vláda a konečně ve středu večer by se měla sejít vláda České republiky na mimořádném zasedání, kde jediným bodem bude projednání a schválení programového prohlášení,“ dodal.

Lidovecký předseda Bělobrádek nečeká, že by se na verzi, kterou dnes obdržel, příliš měnilo. Půjde spíš jen o drobnosti a formality. On sám prý už jednu formální chybu v dokumentu našel.

O důvěře vládě se má hlasovat 18. února. Před poslanci chce v ten den vystoupit i prezident Miloš Zeman, který také v minulosti vyjádřil přání zúčastnit se i zasedání vlády. Na to ho již podle iDnes.cz ministerský předseda písemně pozval. Termín si má prý hlava státu zvolit podle svých možností.

Zdroj: ČTK

Sobotka předal partnerům návrh programového prohlášení, schválen by měl být ve středu Foto: ČTK

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.