ČSOB zaplatila za finanční skupinu Patria více než miliardu korun

ČSOB zaplatila svému vlastníkovi, belgické KBC, za koupi finanční skupiny Patria 1,18 miliardy korun. Součástí transakce, která se bez uveřejnění ceny uskutečnila na začátku letošního roku, je brokerský byznys Patrie, poradenství firmám a stejnojmenný finanční server. Informoval o tom deník E15. Cena odpovídá dvacetinásobku loňského provozního zisku vytvořeného členskými firmami Patrie.

Podle ČSOB byla cena stanovena na základě nezávislého znaleckého posudku. Skupina Patria loni vydělala 58 milionů korun.

Nejvýnosnější částí skupiny byla v loňském roce divize zaměřená na poradenství firmám v oblasti fúzí a akvizic Patria Corporate. Do zisku přes 33 milionů korun se dostala z předloňské ztráty přesahující 12 milionů. Naopak burzovní Patria Finance zaznamenala s 25 vydělanými miliony druhý nejnižší roční zisk od roku 2008. Důvodem byl klesající objem obchodů s cennými papíry.

Nejméně ziskovou částí skupiny byla loni se zhruba čtvrtmilionovým provozním ziskem Patria Online. Koncem loňského roku se právě pod její hlavičkou spojily jednotlivé části finanční skupiny Patria, která byla do té doby pouze provozovatelem stejnojmenného zpravodajského serveru.

 

Zdroj: ČTK, E15

 

ČSOB zaplatila za finanční skupinu Patria více než miliardu korun Foto: ČTK/Ramík Drahoslav

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.