ČSOB v pololetí klesl čistý zisk o 12 procent na 6,9 miliardy korun

Československá obchodní banka (ČSOB), druhý největší tuzemská finanční dům, v prvním pololetí vykázala pokles čistého zisku o 12 procent na 6,9 miliardy korun, kvůli nízkým úrokovým příjmům. ČSOB o tom dnes informovala v tiskové zprávě.

Objem úvěrů vzrostl meziročně o pět procent na 490 miliard korun. Růst táhly hypotéky (meziročně o 19 procent), korporátní úvěry (šest procent) a úvěry pro malé a střední podniky (sedm procent). Díky retailovým vkladům stoupl celkový objem vkladů o procento na 626,4 miliardy korun.

Provozní výnosy klesly o dvě procenta na 16,7 miliardy korun, provozní náklady naopak stouply o dvě procenta na 7,7 miliardy korun. Kapitálová přiměřenost skupiny k 30. červnu 2013 činila 15,8 procenta.

„Prostředí s nízkými úrokovými sazbami už několik čtvrtletí ukrajuje z výnosů českých bank. Zároveň výborná zpráva pro nás všechny je jednak vytrvalý růst úvěrů a jednak nový zájem investujících klientů o naši nabídku zajištěných podílových fondů,“ uvedl generální ředitel banky Pavel Kavánek.

Čistý úrokový výnos klesl meziročně o čtyři procenta. I přes nižší příjmy z poplatků z platebních transakcí a běžných účtů v retailu ČSOB navýšila celkové příjmy z poplatků a provizí meziročně o čtyři procenta díky vyšší poptávce po podílových fondech a větším prodejům v oblasti finančních trhů. Náklady na úvěrové riziko stouply o 27 procent na 0,8 miliardy korun.

Zdroj: ČSOB

ČSOB v pololetí klesl čistý zisk o 12 procent na 6,9 miliardy korun Foto: CTK.cz

reklama

Další články

  1. Domažlice nabídnou o víkendu Chodské slavnosti

    Společnost ·

    Slavnosti jsou tradičně spojovány s Vavřineckou poutí, při které je tradičně také vysluhována mše pod širým nebem na Veselé hoře - Vavřinečku. Dále na pěti pódiích vystou…

  2. Soud s Rathem přilákal dav novinářů i veřejnost

    Společnost ·

    Desítky novinářů, ale i veřejnost se přišly podívat na první líčení se skupinou jedenácti obviněných v čele s bývalým hejtmanem Středočeského kraje Davidem Rathem. Chodba…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.