Sněmovna schválila daňové změny v občanském zákoníku

Sněmovna schválila rozsáhlé změny daňových zákonů, které souvisí s přijetím nového občanského zákoníku. Jde o jednu z největších změn českého právního systému za posledních 20 let, které mají začít platit stejně jako zákoník od ledna příštího roku.

Schválená změna zákonů, kterou musí ještě schválit Senát, například osvobozuje od daně dividendy i obdobné příjmy. Vedle toho předloha ruší zákon o dani dědické, darovací a z převodu nemovitosti. Daň z převodu nemovitostí má upravit nový zákon, který dnes poslanci také schválili.

Poslanci také při dnešním schvalování přijali změny na podporu odborného vzdělávání, které mají posílit spolupráci firem a škol. Například zvýšili částky na stipendia studentů, které si firmy můžou odečítat z daňového základu. V případě středoškoláků půjde až o 5000 korun měsíčně a u vysokoškoláků až o 10 000 korun měsíčně.

Zdroj: ČTK

Sněmovna schválila daňové změny v občanském zákoníku Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Domažlice nabídnou o víkendu Chodské slavnosti

    Společnost ·

    Slavnosti jsou tradičně spojovány s Vavřineckou poutí, při které je tradičně také vysluhována mše pod širým nebem na Veselé hoře - Vavřinečku. Dále na pěti pódiích vystou…

  2. Soud s Rathem přilákal dav novinářů i veřejnost

    Společnost ·

    Desítky novinářů, ale i veřejnost se přišly podívat na první líčení se skupinou jedenácti obviněných v čele s bývalým hejtmanem Středočeského kraje Davidem Rathem. Chodba…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.