Snapchat v oblacích? Firma koupila výrobce filmařských dronů

Americká firma Snap, která stojí za chatovací aplikace Snapchat, by mohla v budoucnu zamířit do oblak s drony. Společnost totiž koupila kalifornský startup Ctrl Me Robotics. Ten je známý zejména Hollywoodu. Vyrábí speciální drony pro potřeby filmařského průmyslu.

Podle serveru magazínu Variety k dohodě došlo v tichosti už na konci minulého roku. Snap údajně získal Ctrl Me Robotics za méně než milion dolarů v dohodě, která zahrnovala některé ze zařízení a majetku firmy, stejně jako jejího zakladatele Simona Nielsena.

Zatím není jisté, jak chce Snap s akvizicí naložit, objevují se ale dohady, že by se mohla firma pokusit o vývoj vlastního dronu. Vývoj hardwaru by pro ni nebyl žádnou novinkou. Minulý rok představila sluneční brýle s vestavěným fotoaparátem, takzvané Spectacles. S uvedením brýlí na trh zároveň oznámila změnu jména ze Snapchat na Snap Inc. Přejmenováním chtěla zdůraznit zjevnou snahu společnosti jít nad rámec dočasné chatovací aplikace.

Snap také v březnu vstoupil na newyorskou burzu veřejnost. Podle všeho má ale firma dlouhou cestu k ziskovosti. Čistá ztráta Snapu narostla ze 104,6 milionu dolarů na 2,2 miliardy kvůli nákladům spojeným s uvedením akcií firmy na newyorskou burzu. Výnosy se nicméně zvýšily o výrazných 286 procent na téměř 150 milionů dolarů, ale pouze 8 milionů dolarů přišlo z brýlí Spectacles.

 

 

Zdroj: Zet

 

 

 

Snapchat v oblacích? Firma koupila výrobce filmařských dronů Foto: Flickr.com

reklama

Další články

  1. Trumpův mluvčí za sebe hledá náhradu

    Společnost ·

    Mluvčí amerického prezidenta Donalda Trumpa Sean Spicer hledá nástupce, který by převzal jeho roli při pravidelných tiskových brífincích Bílého domu. S odvoláním na zd…

  2. BBC: Americká koalice sestřelila syrský letoun

    Společnost ·

    Koalice vedená Spojenými státy sestřelila v provincii Rakka syrský vojenský letoun. Podle Pentagonu se tak stalo poté, co syrské letadlo shodilo bomby poblíž Amerikou …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.