Snap(chat) představil sluneční brýle s vestavěnou kamerou

Chatovací aplikace Snapchat představila svůj první gadget - sluneční brýle s vestavěnou kamerou, které budou moci nahrávat 10 vteřin videa v reálném čase. Společnost také oznámila změnu jména ze Snapchat na Snap Inc. Přejmenováním podle serveru BBC chce zdůraznit zjevnou snahu společnosti jít nad rámec dočasné chatovací aplikace.

Podle BBC se nové zařízení má začít prodávat na konci tohoto roku za 130 dolarů (3100 Kč). Ještě před tím, než společnost zprávu potvrdila zpravodajský portál Business Insider zveřejnil propagační video, které nalezl na YouTube. Video bylo však serverem smazáno a po oficiální zprávě znovu zpřístupněno:

 YouTube/Spectacles

Nové brýle připomínají nešťastný pokus internetového gigantu Google na chytré brýle - Google Glass. Zatímco Google Glass se dostaly do rukou vývojářů po celém světě za cenu 1500 dolarů, přístroj se nikdy nestal spotřebním zbožím. Přijetí veřejností totiž nebylo nejvřelejší. Někteří byli znepokojeni tím, že se jedná o technologii, kterou může kdokoliv zneužít k získání citlivých dat. Jiní je zase považovali za směšné vypadající.Společnost nakonec jejich vývoj zastavila, ale trvá na to, že nápad ještě není mrtvý.

Podle BBC však Snap brýle s mnohem nižší cenu, které si pravděpodobně osvojí řada vlivných osobností, si staví solidní šanci na úspěch.  Podle deníku Wall Street Journal však Snap nechápe zařízení jako hlavní hardwarový start. Mnohem spíše jako zábavnou hračku, která bude mít omezenou distribuci. „Náš přístup k jejich uvádění bude pomalý,“ řekl zakladatel společnosti Evan Spiegel. „Chceme přijít na to, jestli se to bude hodit do životů lidí a vidět, jak se jim to bude líbit,“ dodal.

 

 

Zdroj: BBC, Wall Street Journal

Snap(chat) představil sluneční brýle s vestavěnou kamerou Foto: Snap

reklama

Další články

  1. Ted Cruz podpoří Trumpa v prezidentských volbách

    Společnost ·

    Texaský senátor Ted Cruz v pátek oznámil, že ve volbách amerického prezidenta podpoří Donalda Trumpa. Cruz, který byl během republikánských primárek hlavním Trumpovým …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.