Službu WhatsApp již využívá půl miliardy lidí, noví uživatelé jsou často z Asie

Službu WhatsApp, která slouží pro bezplatnou komunikaci mezi chytrými telefony a tablety, pravidelně využívá už půl miliardy lidí po celém světě. Nejvíce nových uživatelů přibývá podle společnosti z Asie, Jižní Ameriky a Ruska.

Komunikační aplikace WhatsApp zaznamenala v uplynulých měsících příliv nových uživatelů zejména v Brazílii, Indii, Mexiku a Rusku. Podle webových stránek časopisu Time si uživatelé prostřednictvím aplikace denně vymění desítky miliard textových zpráv a stovky milionů fotografií.

Společnost Facebook se v únoru dohodla s majiteli WhatsAppu na jeho převzetí za 19 miliard dolarů. WhatsApp pro Facebook představoval největšího konkurenta jeho vlastního komunikátora, aplikace Messenger.

Podle agentury Reuters by to mohla být dosud největší akvizice softwarové firmy. Do služby WhatsApp by toto spojení mohlo mimo jiné přinést i novou funkci bezplatného volání.

Zdroj: ČTK

Službu WhatsApp již využívá půl miliardy lidí, noví uživatelé jsou často z Asie Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.