Slováci utratili za hazardní hry nejvíce peněz za poslední roky

Slováci utratili v minulém roce za hazardní hry nejvíce peněz za poslední roky. Do státní kasy tak podle slovenské finanční správy přišly od provozovatelů loterií, kasin nebo výherních přístrojů peníze ze zvláštního odvodu. I přes zpřísnění státních podmínek zájem o hazard na Slovensku stoupá. 

Vklady do hazardních her na Slovensku loni dosáhly 2,53 miliardy eur (69,5 miliardy korun). Proti roku 2013 je to nárůst o devět procent. V přepočtu na obyvatele tak na Slovensku každý člověk prosázel v průměru zhruba 470 eur, což odpovídá více než polovině průměrné měsíční mzdy v této zemi.

Na výhrách provozovatelé hazardních her vyplatili hráčům tři čtvrtiny z vybraných vkladů. Loni tak podnikatelé v oblasti hazardních her vydělali téměř 630 milionů eur, což ve srovnání s rokem 2013 představuje nárůst o 12,8 procenta. Přilepšil si také stát, který na odvodech z hazardu zinkasoval přes 146 milionů eur, zhruba o 11 milionů eur více než v předchozím roce.

Slovensko v minulosti zpřísnilo podmínky provozování hazardních her a také zvýšilo poplatky, které podnikatelé v tomto odvětví platí státu. Zároveň byla upravena pravidla, na jejichž základě mohou obce a města zakázat na svém území některé hazardní hry. Od roku 2013 k tomu nestačí jen souhlas zastupitelů, musí mu předcházet i petice obyvatel. Počet míst, kde lze hrát hazardní hry, loni na Slovensku mírně vzrostl.

 

Zdroj: ČTK

Slováci utratili za hazardní hry nejvíce peněz za poslední roky Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Nezaměstnanost ve Francii vzrostla na 10,4 procenta

    Společnost ·

    Nezaměstnanost ve Francii v loňském čtvrtém čtvrtletí loni vzrostla na 10,4 procenta, oproti předchozímu čtvrtletí tak vstoupla podle dnešní zprávy francouzského stati…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.