Slavie konečně vlastní Eden: „Důležitější, než kdyby postoupil klub do Ligy mistrů,“ říká Býček

Nedávno převzali čínští majitelé fotbalového klubu Slavia z firmy CEFC sto procent akcií společnosti Eden Arena. Fotbalový stadion v Edenu tak definitivně patří pražské Slavii. Společnost CEFC se o koupi stadionu snažili přes rok. Podle tiskového mluvčí klubu Michala Býčka problematika stadionu v Edenu vznikla už jeho stavbou. To, že fotbalová Slavie je na stadionu v Edenu „konečně doma“, na rádiu Zet označil za důležitější zprávu, než kdyby klub postoupil do Ligy mistrů.

„Problematika stadionu v Edenu vznikla už stavbou – nejasným vlastnictvím a financováním – takže nejdůležitější tedy bylo vše pořádně rozklíčovat, udělat jasný a podrobný audit společnosti vlastnící stadion a následně teprve vstoupit do jednání o koupi,“ řekl Býček na rádiu Zet. Od uvedení do provozu v roce 2008 měl stadion Eden několik majitelů, avšak nikdy stejného jako Slavia. Podle mluvčího tak Slavie jednala například se společností E Side Property Limited nebo akciovou společností Vinet. Nejasné vlastnictví stadionu bylo terčem kritiky i zdrojem obav mnohých fanoušků.

Podle Býčka ale zůstávají zmatky a časté střídání vlastníků dodnes. „Pro nás slávisty bylo štěstí, že se ten stadion postavil, a že se to řešilo až po jeho výstavbě. Nedokážu si představit, kdyby se to řešilo během výstavby, ta by byla pozastavena,“ dodal.

Nyní se však vlastníkem stadionu stane CEFC, která vlatstní i fotbalový klub. Nebudou tak hrozit kolize zájmů klubu a majitele stadionu, například při pořádání koncertů. Právě kvůli tomu, že předchozí vlastník pronajal arénu na koncerty, bude muset Slavia odehrát poslední zápas sezony 27. května s Brnem mimo Eden, s největší pravděpodobností na Strahově. 

Změnu poznají podle Býčka i fanoušci. „Veškeré prostory jdou do správy klubu. Máme konečně možnost vytvořit muzeum, můžeme ovlivnit distribuci lístků nebo občerstvení na stadionu. V těchto segmentech byla dosud značná rezerva, to přiznáváme a právě už pracujeme na nápravě,“ řekl. Dřívější plány, které se týkaly zvýšení kapacity stadionu, podle Býčka ale nyní nejsou na pořadu dne.

 

 

Celý rozhovor s tiskovým mluvčím fotbalového klubu Slavia Michalem Býčkem si můžete poslechnout v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Slavie konečně vlastní Eden: „Důležitější, než kdyby postoupil klub do Ligy mistrů,“ říká Býček Foto: Wikimedia Commons

reklama

Další články

 1. Sobotka vyzývá Zemana, aby respektoval Ústavu

  Společnost ·

  Premiéra Bohuslava Sobotky vyzval prezidenta Miloše Zemana, aby respektoval Ústavu. Reagoval tak na prohlášení Hradu po schůzce Zemana a ministra financí Andreje Babiš…

 2. Macronovo vítězství může pomoci české koruně

  Byznys ·

  Nedělní vítězství proevropského kandidáta Emmanuela Macrona ve francouzských prezidentských volbách přispěje k posílení společné evropské měny. Podle analytiků může po…

 3. Macron se stal novým francouzským prezidentem

  Společnost ·

  Francouzské prezidentské volby vyhrál centrista Emmanuel Macron. Podle povolebních odhadů získal přibližně 65 procent hlasů. Porazil kandidátku krajní pravice Marine L…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.