Skupova Plzeň: Přehlídka českého loutkového a alternativního divadla

30. ročník festivalu Skupova Plzeň se uskuteční od 15. do 19. června. Nabídne i mimosoutěžní představení českých i zahraničních divadel, výstavy, koncerty a Obludárium Bratří Formanů.

Třináct soutěžních představení, tedy to nejlepší z českých jevišť za poslední dva roky, nabídne jubilejní 30. ročník festivalu Skupova Plzeň. Festival českého profesionálního loutkového a alternativního divadla se uskuteční od 15. do 19. června. Součástí přehlídky budou i mimosoutěžní inscenace zahraničních a českých divadel, výstavy, koncerty, v rámci off programu bude uvedeno také pět představení Obludária Divadla bratří Formanů. ČTK to řekla Daniela Vítová z tiskového servisu. „Vstupenky na všechna představení už jsou v prodeji,“ uvedla.

Podle dramaturga festivalu Pavla Vašíčka se v průběhu přehlídky představí dvacet šest souborů, skupin a jednotlivců. Z toho sedm bude zahraničních, mimo jiné ze Slovinska, Velké Británie nebo Portugalska.

Třináct soutěžních českých představení bude hodnotit odborná porota. „Jako obvykle přesáhla nabídka ze strany souborů dvojnásobně naše časové a prostorové možnosti,“ uvedl Vašíček. Podle něj je letošní program určitě nejbohatší a nejpestřejší ze všech dosavadních Skupových Plzní.

Centrem festivalu bude pořádající Divadlo Alfa, s festivalovými inscenacemi ale budou k vidění na řadě dalších míst, například na nádvoří Plzeňského Prazdroje, v Papírně, na nádvoří Muzea loutek, v Kulturním domě Peklo, na nádraží Jižní předměstí nebo přímo v ulicích Plzně, tedy U Branky a v Proluce.

Do Plzně se chystají i zahraniční profesionálové, festival Skupova Plzeň je vnímán jako výkladní skříň českých loutkářů a alternativního divadla. „Zahraniční odborníci si tu pravidelně vybírají inscenace, které je zaujmou, pro hostování ve své domovské zemi,“ řekl ředitel festivalu a také Divadla Alfa Tomáš Froyda.

Součástí Skupovy Plzně budou dvě výstavy, v Mázhausu plzeňské radnice a před Studijní a vědeckou knihovnou Plzeňského kraje. Kompletní program najdete na webu.

Zdroj: ČTK

Skupova Plzeň: Přehlídka českého loutkového a alternativního divadla Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Kamery GoPro jdou se svými akciemi na burzu

    Byznys ·

    Americká společnost GoPro, která je předním výrobcem nositelných minikamer, oznámila, že hodlá vstoupit na burzu Nasdaq. Firma podle agentury Reuters plánuje získat em…

  2. Malé oči: Filmový festival pro děti od dětí

    ·

    „Malé oči“ jsou první pražský dětský filmový festival, který od 19. do 25. května pořádá Bio Oko ve spolupráci s Aeroškolou. Celé přípravy má na starost tým mladýc…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.