reklama

Škoda Auto v lednu dodala zákazníkům celosvětově 87 000 aut

Automobilka Škoda Auto v lednu dodala zákazníkům z celého světa 87 000 vozů. Meziročně tak dodala o 7,5 procenta vozidel více. Podle mladoboleslavské automobilky jde o nejlepší lednový výsledek firmy. 

Mohlo by vás zajímat

V minulém roce Škoda Auto poprvé prodala více než jeden milion vozů. Škoda Fabia, která na trh vstoupila koncem loňského roku, si v západní Evropě polepšila přibližně o 55 procent a ve střední Evropě o 50 procent. „Díky naší aktuální modelové paletě a novinkám, které letos uvedeme na trh, máme dobrou startovní pozici,“ uvedl Werner Eichhorn zodpovědný za prodej a marketing firmy.

V západní Evropě Škoda v lednu prodala 29 800 vozů, meziročně o 300 vozů méně. Na svém druhém nejsilnějším trhu, v Německu, vzrostl počet prodaných vozů o 5,7 procenta na 10 100.

Ve východní Evropě zvýšila Škoda lednové prodeje o 6,1 procenta na 7300 vozů. V Rusku automobilka dodala zákazníkům 5100 vozů, o osm procent více než loni v lednu.

Ve střední Evropě si automobilka polepšila o 19,6 procenta na 13 400 prodaných vozů. Na českém trhu prodala 6300 aut, meziročně přibližně o 34 procent více.

Na největším trhu značky, v Číně, vzrostl počet dodaných vozů zákazníkům meziročně o 4,7 procenta na 28 800.

 

Zdroj: ČTK

Škoda Auto v lednu dodala zákazníkům celosvětově 87 000 aut Foto: ČTK

reklama

Další články

  1. Standard & Poor's zhoršila Řecku rating

    Byznys ·

    Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor's (S&P) dnes zhoršila úvěrové hodnocení Řecka o jeden stupeň na známku B minus. Sražení ratingu hlouběji do spek…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.