Sklad internetového obchodu Amazon v Dobrovízi u Prahy dnes zahájí plný provoz

V Dobrovízi u Prahy dnes zahájí plný provoz sklad amerického internetového obchodu Amazon. V předchozích týdnech už do něj nákladní vozy přivážely zboží. Firma testovala příjem a výdej objednávek. Ode dneška bude distribuční centrum přijímat a odesílat objednávky na sto procent. Uvedla to mediální zástupkyně firmy Klára Horová.

Amazon má zatím tisíc zaměstnanců, podle plánů by jich v centru mělo pracovat až 3 000. Všichni kmenoví zaměstnanci dobrovízského distribučního centra mají smlouvy na dobu neurčitou. Po celém světě Amazon zaměstnává 97 000 lidí.

Dobrovízská hala je největší samostatně stojící průmyslovou budovou postavenou v Česku po roce 1989. Developer Panattoni Europe ji postavil za 353 dnů za pomoci 35 subdodavatelů. Budova usiluje o získání ekologického certifikátu BREEAM udělovaného za trvalou udržitelnost stavby. Součástí projektu bylo několik infrastrukturních staveb, z nichž zbývá dokončit ještě silniční obchvat Dobrovíze. Má být hotov do konce roku.

Společnost Amazon.com zahájila svou činnost na internetu v červenci 1995. Nyní je největším internetovým obchodem na světě a na špici amerických maloobchodních prodejců vystřídala firmu Walmart. Čeští zákazníci mohou pro nákup u Amazonu využívat jeho zahraničních stránek. Aktuálně má aktivní účet přes 50 000 klientů z Česka.

 

Zdroj: ČTK

 

Sklad internetového obchodu Amazon v Dobrovízi u Prahy dnes zahájí plný provoz Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.