Skiareál ve Špindlerově mlýně čeká miliardová investice

Skiareálu Špindlerův Mlýn se dostane největší lyžařské investice v České republice vůbec. Společnost Melida, která areál provozuje, začne příští rok propojovat svá střediska ve Svatém Petru a na Medvědíně. Výše investice, která zahrnuje vznik nové lanovky, sjezdovky se zasněžováním a parkovacích míst, by měla dosáhnout jedné miliardy korun. Ve svém pondělním vydání o tom informuje týdeník Euro.

 

Investice začne podle týdeníku stavbou víceúčelového parkovacího domu s kapacitou kolem čtyř set vozů za 400 milionů korun. Ten bude stát v prostoru nynějšího parkoviště P1 u Labské přehrady. Z jeho střechy by měly vést dvě lanovky, jedna na Hromovku a druhá směrem k Medvědínu.

V první fázi investoři počítají s výstavbou kryté šestisedačkové lanovky na Hromovku. K ní přibudou dvě nové sjezdovky s kompletním zasněžováním. „Tyto investice by mohli lyžaři využívat již v zimní sezoně 2016 až 2017,“ uvedl týdeník.

V roce 2017 by měla začít výstavba další lanovky na Medvědín. Vznikne tím kompletní propojení těchto dvou areálů.  „V údolí Špindlerova Mlýna tím celková délka sjezdových tratí naroste ke čtyřiceti kilometrům. Všechny nové sjezdovky budou v kategorii modrá a modročervená,“ uvedlo Euro.

Týdeník dodal, že už letos začala výměna lanovky ze Svatého Petra na Pláň za 200 milionů korun. Lanovka z roku 1992 bude nahrazena úplně novou šestisedačkou s vyhřívanými sedáky a bublinou proti nepříznivému počasí. Lanovka by měla být v provozu už tuto zimu, uvedlo Euro.

Společnost Melida, v níž podíl vlastní také bývalý generální ředitel ČEZ Martin Roman, patří do slovenské skupiny Tatry mountain resorts.

 

Zdroj: ČTK

 

Skiareál ve Špindlerově mlýně čeká miliardová investice Foto: Lanovka Hromovka Zdroj: ČTK/Taneček David

reklama

Další články

  1. Hollande chce vládní kabinet pro eurozónu

    Společnost ·

    Francouzský prezident François Hollande se připojil k hlasům volajícím po vytvoření vládního kabinetu pro eurozónu. Jednotná vláda pro devatenáct zemí platících eurem …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.