Silvestrovský útok v Istanbulu si vyžádal desítky mrtvých

Nejméně 39 mrtvých, včetně 15 či 16 cizinců, si vyžádal noční útok na diskotéku v Istanbulu. Po pachateli, který má krveprolití na svědomí, se stále pátrá, uvedl turecký ministr vnitra Süleyman Soylu. Dodal, že ze 69 raněných jsou čtyři ve vážném stavu. 

Na diskotéce Reina bylo podle místních televizí asi 500 až 800 návštěvníků, když jeden či dva útočníci v kostýmech Santa Klause začali asi půlhodinu po středoevropské půlnoci namátkou střílet. Lidé na útěku z klubu skákali do Bosporu, vylíčila televize NTV. Podle agentury Dogan útočníci vykřikovali cosi v arabštině.

Reina je vyhlášený klub, nalézá se na evropské straně Istanbulu. Jen o pár stovek dál se na břehu Bosporu s odehrávaly oficiální silvestrovské oslavy, poznamenala agentura AFP. Dodala, že před třemi týdny si atentát, ke kterému se přihlásilo radikální kurdské uskupení, vyžádal v Itanbulu 44 mrtvých.

Turecko s odvoláním na bezpečnostní důvody vyhlásilo dočasné embargo na mediální informace o útoku.

 

 

 

Zdroj: ČTK

 

Silvestrovský útok v Istanbulu si vyžádal desítky mrtvých Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

 1. Pět kuriózních silvestrovských tradic ze světa

  ·

  Chlebíčky a láhev sektu patří na většinu českých silvestrovských stolů. Na Novoroční oběd většinou nechybí čočka. Jak se ale příchod nového roku slaví ve světě? Vybral…

 2. Silvestrovské Auto Zet: Ohlédnutí za rokem 2016

  Tech ·

  Ve speciálním vydání automobilového magazínu Auto Zet se výjimečně nemluví o novinkách ze světa čtyř kol. Petr Horák s předním českým automobilovým novinářem Petrem Ha…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.