Siemens odejde z londýnské a curyšské akciové burzy kvůli nízkým obchodům

Německý průmyslový koncern Siemens po nedávném odchodu z Wall Street hodlá stáhnout své akcie i z londýnské a curyšské akciové burzy. Důvodem jsou nízké objemy obchodů. 

Po odchodu koncernu Siemens z newyorské akciové burzy v polovině května je odchod ze švýcarské akciové burzy SIX a londýnské LSE „dalším logickým krokem“, uvedl v prohlášení na webu Siemnes finanční ředitel Ralf Thomas. S akciemi koncernu se v poslední době obchodovalo především v Německu a na mimoburzovních elektronických obchodních platformách.

V Londýně prý objem obchodů s akciemi firmy nepřesahoval tři procenta celosvětového objemu obchodů s těmito papíry. Na švýcarské burze SIX byl prý objem menší než procento.

Siemens očekává, že v Londýně se s akciemi firmy přestane obchodovat na začátku října. Odchod ze švýcarské SIX koncern čeká nejdříve v lednu příštího roku.

Siemens patří ke světovým lídrům v oblasti elektroniky a elektroinženýrství. Společnost působí v průmyslu, energetice či v oblasti zdravotní péče. Siemens podniká i v České republice, kde patří mezi největší elektrotechnické podniky a největší exportéry.

Zdroj: ČTK

Siemens odejde z londýnské a curyšské akciové burzy kvůli nízkým obchodům Foto: Ilustrační foto. Zdroj: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Ukrajina od separatistů převzala 1200 zajatců

    Společnost ·

    Ukrajina převzala během nynějšího příměří od proruských vzbouřenců přes 1200 válečných zajatců. Při návštěvě přístavního města Mariupol to dnes prohlásil ukrajinský pr…

  2. Rusko zakázalo dovoz cukrovinek z Ukrajiny

    Byznys ·

    Rusko zakázalo dovoz cukrovinek z Ukrajiny a blokádu odůvodnilo ochranou spotřebitelů. Ruská státní kontrola totiž zjistila porušení zákonů u některých značek ukrajins…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.