Siemens kvůli reorganizaci zruší dvě procenta pracovních míst, o práci přijde zhruba 7800 lidí

Německý průmyslový koncern Siemens zruší z důvodu reorganizace po celém světě zejména v administrativě zhruba 7800 pracovních míst. Jsou to více než dvě procenta celkové pracovní síly. V Německu se opatření podle dnešního sdělení firmy dotkne asi 3300 lidí, podrobnosti o jeho dopadech v dalších zemích firma ve své tiskové zprávě neposkytla. Siemens působí i v České republice.

Siemens koncem loňského září zaměstnával asi 357 000 lidí. Ohlášené propouštění se tedy týká asi dvou procent zaměstnanců. Některá média už ve čtvrtek informovala, že koncern plánuje zrušit více než 7000 míst.

Generální ředitel Joe Kaeser už loni oznámil rozsáhlou reorganizaci, jejímž cílem je snížit náklady o jednu miliardu eur (zhruba 28 miliard korun) změnou struktury divizí a zjednodušením regionálních aktivit.

Siemens patří mezi největší elektrotechnické firmy v České republice, kde má zhruba 9200 zaměstnanců. Dodává technologie, produkty a služby v oblasti energetiky, zdravotnictví, průmyslové a veřejné infrastruktury a informačních technologií. V obchodním roce 2014 vykázala skupina podniků Siemens v tuzemsku obrat 34,9 miliardy korun.

Siemens působí v Česku již 125 let. Vedle prodejních, servisních a vývojových aktivit provozuje sedm výrobních závodů. V Brně vyrábí průmyslové parní turbíny a v nedalekém Drásově elektromotory a generátory. Ve Frenštátě pod Radhoštěm a Mohelnici vyrábí elektromotory, ve druhém mohelnickém závodě pak i přípojnicové systémy. Nízkonapěťovou jisticí a spínací techniku vyrábí v Trutnově a pod značkou OEZ v Letohradě.

 

Zdroj: ČTK

Siemens kvůli reorganizaci zruší dvě procenta pracovních míst, o práci přijde zhruba 7800 lidí Foto: ČTK: Fabrika Siemens v českém Drásově

reklama

Další články

  1. Nespolehlivých plátců DPH je mezi firmami 165

    Byznys ·

    Počet nespolehlivých plátců v registru plátců daně z přidané hodnoty (DPH) stoupl do února na 165 firem. Oproti listopadu jde o desetiprocentní nárůst. Téměř 70 procen…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.