Seznam.cz získal třetinový podíl vývojáře mobilních aplikací Mautilus

Internetová společnost Seznam.cz v pondělí získala pětatřicetiprocentní podíl v brněnské vývojářské firmě pro chytrá zařízení Mautilus. Seznam s ní naváže spolupráci v oblasti video technologií. Společně budou realizovat rozvoj projektu INIO.TV. 

„Na vlastní kůži jsme si vyzkoušeli, jak náročné a nákladné je vyvíjet aplikace pro různé televizní platformy. Nástroj, který dokáže jednu aplikaci dostat do různých chytrých zařízení, od televize po chytré hodinky, je užitečný i pro naši budoucnost. Máme obsah, který chceme jednoduše zpřístupnit na různých zařízeních. Produkt INIO.TV nám toto umožní a vstup do společnosti Mautilus nám dává prostor se na připravovaném řešení podílet i technologicky,“ řekl generální ředitel Seznamu Pavel Zima.

Mautilus vyvíjí multiscreenový aplikační editor nazvaný INIO.TV. Právě jeho rozvoj bude financovaný z investice společnosti Seznam.cz. Pomocí tohoto nástroje lze rychle vytvářet a upravovat aplikace na všechny platformy, na kterých lze v současnosti sledovat video. Patří k nim mobilní telefony, tablety, chytré televize, herní konzole, set-top boxy a web. INIO.TV snižuje náklady a čas potřebný k uvedení nových služeb, které nabízejí živé vysílání a video obsah (Video on Demand) na trh.

Společnost Mautilus vznikla v roce 2010 a díky rychlému růstu nyní zaujímá přední místo na trhu chytrých aplikací v České republice a v regionu střední a východní Evropy. Brněnská společnost je jedinou firmou v České republice, která vyvíjí aplikace pro všechny druhy chytrých zařízení. Svůj software dodává firmám jako je HBO, O2, Continental, ORF, icflix, ABB nebo Siemens.

 

Zdroj: ČTK

Seznam.cz získal třetinový podíl vývojáře mobilních aplikací Mautilus  Foto: Profimedia.cz

reklama

Další články

  1. OPEC těžební limit nesníží, tvrdí delegáti

    Byznys ·

    Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) ponechá podle významného delegáta OPEC z oblasti Perského zálivu na nadcházejícím zasedání současný limit těžby ropy beze změn…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.