Seznam.cz se stěhuje do svého vlastního datového centra

Největší česká internetová firma Seznam.cz bude od května provozovat nové datové centrum v pražských Horních Počernicích. Do budovy za 150 milionů korun přestěhuje asi 1300 serverů, které se v současnosti nacházejí objektu pronajatém od společnosti TTC. Seznam.cz bude naopak nadále působit na Žižkově v objektu Nagano operátora O2. Uvedli to včera zástupci společnosti.

Seznam.cz hodlá během deseti let do nového centra investovat dalších 50 milionů korun. Od provozování vlastního centra si slibuje významnou úsporu nákladů za elektrickou energii i větší bezpečnost dat.

Stěhování serverů z objektu TTC by mělo zabrat asi měsíc. Většinou by se mělo obejít bez výpadku jednotlivých služeb Seznamu, protože jejich chod bude zajišťovat druhé datové centrum Nagano.

Generálním dodavatelem nového datového centra je společnost Altron. Součástí nové budovy je i laboratoř pro testování technologií. O zabezpečení vstupu se mimo jiné stará skener krevního řečiště.

Seznam nabízí kolem 50 internetových služeb a provozuje okolo 950 aplikací. Měsíční návštěvnost všech webů Seznamu je kolem sedmi milionů uživatelů. Loňské tržby firmy podle prvních odhadů překročily tři miliardy korun.

 

 

Zdroj: ČTK

Seznam.cz se stěhuje do svého vlastního datového centra Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

  1. Novým členem registru neplatičů Solus je Sazka

    Byznys ·

    Novým členem úvěrového registru neplatících klientů Solus se minulý týden stala společnost Sazka. Ta je tak se svou značkou Sazkamobil devátým telekomunikačním operáto…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.