Seznam chce svůj televizní kanál, požádal o licenci

Internetová společnost Seznam.cz usiluje o získání licence pro vysílání svého chystaného televizního kanálu. Z toho důvodu požádala Radu pro rozhlasové televizní vysílání (RRTV) o vydání licence. Na setkání s novináři to oznámil místopředseda představenstva Pavel Zima. Klasický televizní kanál by se měl šířit prostřednictvím pozemních vysílačů, satelitů i kabelové televize. Informace vycházejí z údajů zveřejněných na webu RRTV. Placený má být z reklamních příjmů.

Seznam si nedávno zaregistroval novou společnost Seznam.cz TV, která o licence u RRTV v pátek požádala. Kanál se k divákům dostane i prostřednictvím hybridního vysílání HbbTV, která kombinuje TV vysílání s širokopásmovým internetem.

Seznam.cz loni na podzim vybudoval televizní studio a založil vlastní zpravodajskou redakci pro natáčení zpráv, reportáží a publicistiky. Obsazení redakce postupně rozšiřuje. Podle informací například nedávno hledal redaktory i kameramany do některých krajských měst a šéfem projektu TV kanálu se stal šéfredaktor Seznam Zpráv Jakub Unger.

Firma nyní umísťuje videa v rámci služby Stream.cz nebo Seznam Zprávy. Uživatelé si vybírají jednotlivé příspěvky, které si pak kliknutím pustí. Nově by mělo jít o klasický televizní kanál s programem složeným z pořadů z dílny Seznamu. Důraz má být kladen na zpravodajství a publicistiku.

Stream i Seznam Zprávy svůj obsah dále rozšiřují. Na Streamu se má objevit během podzimu několik nových pořadů a seriálů. Novým pořadem budou Cizinci v Česku, seriál Krvavá léta s historikem Jiřím Padevětem o masakrech Čechů a Němců nebo pořad Dělníci duše Jakuba Klingora o lidech s duševními poruchami. Novým šestidílným seriálem bude od středy Kafe a cigárko, který navazuje na úspěšný blog herečky Marie Doležalové. Pokračovat bude Zmizelá Šumava a objevila se nová řada návodů, tentokrát na téma volby, pod názvem Volíme s Mírou.

Tzv. dokoukanost videí na Stream.cz se proti loňsku zvýšila o 18 procentních bodů na 70 procent. Sledování příspěvků na Streamu z mobilů se zvýšilo meziročně o 35 až 40 procent. Průměrný denní počet diváků stoupl ze 76 000 na 103 000.

Seznam.cz vlastní jeho zakladatel Ivo Lukačovič. Firma s tržbami téměř čtyři miliardy korun provozuje internetový vyhledávač, e-mailovou službu, zpravodajský portál Novinky.cz a Seznam Zprávy, mapový server Mapy.cz nebo oborové weby jako Sreality a Sauto. Firma zaměstnává kolem 1200 lidí a má roční zisk přes jednu miliardu korun.

 

 

Zdroj: ČTK

Seznam chce svůj televizní kanál, požádal o licenci Foto: josefkubes / Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Kyrgyzstán zuří kvůli Liglassu

  Byznys ·

  Obvinění z blamáže i volání po padání hlav ve vládě zní v Kyrgyzstánu v souvislosti s aférou okolo české firmy Liglass Trading. Ta měla podle dohody s kyrgyzskou vládo…

 2. Divoký katalánský podzim

  Společnost ·

  Někdy by se v tom člověk mohl i ztratit. Z médií se dozví, že se možná bude v Katalánsku hlasovat o nezávislosti na Španělsku. Ale současně, že by za protlačení refere…

 3. Trump: Venezuela se musí vrátit k demokracii

  Společnost ·

  Ve Venezuele musí být opět nastolena demokracie. V případě, že bude venezuelský prezident Nicolás Maduro pokračovat v autoritářství, jsou Spojené státy připraveny podn…

 4. Pašeráci migrantů mají novou trasu

  Společnost ·

  Německá policie zaznamenala v posledních týdnech několik větších případů pašování lidí z Blízkého východu přes hranice s Polskem. Naposledy o víkendu zadržela v Branib…

 5. Budou mít spotřebitelé v Česku lepší pozici?

  Společnost ·

  Smlouvy uzavírané po telefonu by mohly být účinné až od okamžiku, kdy spotřebitel nabídku podepíše. Spotřebitel by také v budoucnu nemusel platit za plnění, které si v…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.