reklama

Severní Korea prý chystá další raketový test

Japonsko zachytilo radiové signály, které mohou naznačovat, že se Severní Korea chystá odpálit balistickou střelu. Podobné signály nicméně nejsou zcela neobvyklé a nejnovější satelitní snímky spekulaci nenasvědčují.

Mohlo by vás zajímat

KLDR od dubna do září, kdy odpálila raketu, jež přeletěla japonský ostrov Hokkaidó, každý měsíc odpálila asi dvě až tři střely. Od té doby aktivita Pchjongjangu ustala.

" Zatím nelze definitivně říci, že v brzké době z KLDR dojde k odpálení střely," uvedl zdroj.

Japonská agentura Kjódó v pondělí oznámila, že vláda signálům věnuje zvýšenou pozornost, jelikož by KLDR mohla v nadcházejících dnech odpálit střelu. Signály nicméně také mohou souviset se zimním výcvikem severokorejských vojáků, napsala agentura.

Jihokorejská agentura Jonhap s odvoláním na jihokorejský vládní zdroj napsala, že americké, jihokorejské a japonské zpravodajské služby nedávno zaznamenaly aktivitu, jež nasvědčuje tomu, že KLDR plánuje další testy.

Mluvčí Pentagonu plukovník Robert Manning uvedl, že Spojené státy KLDR nadále věnují zvýšenou pozornost. "V současné chvíli k tomu přistupujeme diplomaticky, ale pro jistotu máme i vojenské možnosti," uvedl s tím, že USA úzce spolupracuje s Jižní Koreou.

Zatímco někteří analytici uvedli, že by je podobná činnost ze strany KLDR nepřekvapila, jiní zdůraznili, že Pchjongjang v minulosti záměrně vydával matoucí signály, aby otestoval americké reakce a lépe maskoval svůj balistický a jaderný program.

 

Zdroj: ČTK

Severní Korea prý chystá další raketový test Foto: Shutterstock

reklama

Další články

 1. Černý pátek v USA trhal rekordy v prodeji zbraní

  Byznys ·

  Na takzvaný černý pátek přišlo americkému Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI) přes 203 tisíc žádostí o kontrolu trestního rejstříku zájemců o koupi střelných zbran…

 2. Kdy se bitcoinu podaří překonat 10.000 dolarů?

  Byznys ·

  Digitální měna bitcoin v letošním roce prudce roste a zatím se neobjevují známky toho, že by se tento vývoj měl prudce změnit. Necelý týden poté, co bitcoin překonal h…

 3. Papež František v jámě lvové. Uspěje?

  Společnost ·

  František dnes zahajuje historicky první papežskou cestu po Barmě a Bangladéši.  Cesta je významná z toho důvodu, že v obou zemích žije jen velmi malá katolická menšin…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.