Sestrou roku se stali Čáp z IKEM a Coufalová z Fakultní nemocnice Ostrava

Nejlepší sestrou v ošetřovatelské péči se stala staniční sestra Jitka Coufalová z ostravské fakultní nemocnice. Ocenění pro sestru roku 2016 v oblasti managementu a vzdělávání získal Jiří Čáp z Transplantačního centra Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM). V úterý 28. března cenu převzali v prostorách Hudebního divadla Karlín v Praze.

Ocenění Sestra roku se předávalo už posedmnácté a prokazuje uznání práci zdravotních sester, porodních asistentek, zdravotnických asistentů a dalšího nelékařského zdravotnického personálu. Letošní ročník soutěže probíhal ve dvou kategoriích. V kategorii „Sestra v přímé ošetřovatelské péči“ soutěžily sestry vykonávající ošetřovatelskou praxi ve všech typech zdravotnických zařízení nemocniční a ambulantní sféry a všech formách domácí a sociální péče. Ocenění získala staniční sestra Bc. Jitka Coufalová z Fakultní nemocnice Ostrava. Ve zdravotnictví pracuje jako dětská sestra 24 let a posledních 9 let na pozici staniční sestry Oddělení pediatrické resuscitační a intenzivní péče.

V kategorii „Sestra v managementu a vzdělávání“ soutěžily sestry, jejichž přínos k rozvoji ošetřovatelské péče v ČR spočívá především v intenzivní vzdělávací, manažerské či vědecko-výzkumné činnosti. Ocenění si odnesl Mgr. Jiří Čáp z IKEM. Je to již 23 let, kdy Mgr. Jiří Čáp vstoupil do zdravotnictví. V současné době zastává pozici vrchní sestry Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny.

Redakce časopisu Zdravotnictví a medicína udělila také mimořádnou cenu Čestné ocenění za celoživotní dílo v ošetřovatelství. Tu převzala Marie Volková z rýmařovské nemocnice, kde pracuje už téměř 40 let. 

Nechyběla také online anketa s názvem Sestra mého srdce, v níž nejvíce hlasů získala Andrea Růžičková, vedoucí sestra, ortopedické oddělení NH Hospital, Nemocnice Hořovice. „Letos jsme v soutěži Sestra roku zaznamenali doposud největší zájem veřejnosti o hlasování v online anketě o titul Sestra mého srdce,“ řekla Markéta Mikšová, redaktorka časopisu Zdravotnictví a medicína a organizátorka soutěže.

Soutěž Sestra roku je tradiční událostí, která je koncipována jako poděkování sestrám a dalším nelékařským zdravotnickým pracovníkům za jejich mimořádnou a zodpovědnou práci. Záštitu nad akcí převzala i letos Mgr. Dagmar Havlová za Nadaci Dagmar a Václava Havlových VIZE 97. 

 

 

 

 

Sestrou roku se stali Čáp z IKEM a Coufalová z Fakultní nemocnice Ostrava Foto: Sestra roku

reklama

Další články

  1. OKD v pátek ukončí těžbu v Dole Paskov

    Byznys ·

    Společnost OKD v pátek ukončí těžbu v Dole Paskov na Frýdecko-Místecku. Skončí tím i dobývání černého uhlí v ostravské části dřívějšího Ostravsko-karvinského revíru. P…

  2. BBC: Bob Dylan konečně převezme Nobelovu cenu

    Společnost ·

    Americký písničkář Bob Dylan po čtyřech měsících od slavnostního ceremoniálu konečně převezme Nobelovu cenu za literaturu. Podle švédské akademie věd se tak stane tent…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.