Senát by mohl vrátit do Sněmovny zákon o zpřísnění střetu zájmů

Zpřísnění zákona o střetu zájmů, které má omezit podnikání členů vlády, se možná vrátí k novému projednání do Sněmovny. Senátní ústavně-právní výbor jej dnes doporučil uvést do souladu s dalšími zákony a účinnost většiny ustanovení odložit z ledna na září příštího roku. Po jednání výboru to řekl jeho člen Miroslav Nenutil (ČSSD).

Novela zákona o střetu zájmů má nově zakázat firmám člena vlády přístup k veřejným zakázkám, nenárokovým dotacím a investičním pobídkám. Podle sněmovních úprav rovněž zabrání budoucím členům vlády provozovat rozhlasové a televizní vysílání a vydávat periodický tisk.

Zákon je tak podle jeho kritiků namířen na ministra financí a předsedu hnutí ANO Andreje Babiše. Vicepremiér Babiš vlastní skupinu Agrofert včetně mediálního domu Mafra a rozhlasovou stanici Impuls a televizi Óčko. Sněmovna zákon schválila více než ústavní většinou. Prezident Miloš Zeman už ohlásil, že normu pravděpodobně nebude vetovat, byť by zákony neměly být přijímány proti jednomu člověku.

 

 

Zdroj: ČTK

Senát by mohl vrátit do Sněmovny zákon o zpřísnění střetu zájmů Foto: wikipedia

reklama

Další články

  1. Hostit olympijské hry? Děkuji, nechci

    Byznys ·

    Nová starostka italského hlavního města Říma nedávno odmítla podpořit kandidaturu metropole na hostování letních olympijských her v roce 2024. Podle ní si zadlužený Ří…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.