Semilský Fokus Fest představí nový film Petra Zelenky, retrospektivu Kubricka a studentské filmy

V semilském kině Jitřenka se ve dnech 9. – 11. října uskuteční v pořadí už druhý ročník regionální filmové přehlídky Fokus Fest. Návštěvníci se mohou těšit na exkluzivní předpremiéru filmu Petra Zelenky Ztraceni v Mnichově. Snímek se v sobotu stane hlavním lákadlem festivalové sekce V nitru fikce. Organizátoři připravili pro filmové fanoušky i retrospektivu známého amerického režiséra Stanleyho Kubricka. Diváci se dočkají také studentských filmů. V doprovodném programu pak nebude chybět ani hudební složka. 

Hlavní sekce druhého ročníku Fokus Festu nese název V nitru fikce. Semilská kulturní událost v ní cílí na tituly, které jsou zaměřeny právě na téma fikce a pojednávají o jejím vývoji.

„Máme velkou radost, že se nám podařilo do hlavního programu získat předpremiéru filmu jednoho z nejosobitějších režisérů současnosti. Věříme, že film o ukradeném papouškovi francouzského premiéra Daladiera, který se v polovině překlopí do fiktivního filmu o filmu, bude pro filmové fanoušky skvělou podívanou,“ řekl o filmu Ztraceni v Mnichově festivalový dramaturg Martin Kos.

Režisér filmu Petr Zelenka stál i za snímkem Karamazovi, který semilský filmový festival rovněž zařadil do programu. Pozvání na festival přijal i režisér Jan Bušta, jenž představí svůj film Televise bude!

Fokus Fest se ale zaměřuje i na minulost, když se retrospektivně vrací k režisérovi Stanleymu Kubrickovi. Na filmovém plátně v kině Jitřenka se budou promítat jeho nejznámější filmy Mechanický pomeranč, Lolita nebo Osvícení s Jackem Nicholsonem v hlavní roli.

„Kubrickovy filmy jsou díky svému nezaměnitelnému autorskému přístupu fanoušky stále vyhledávané a oblíbené. Jsou to však především filmy, které pro ten pravý divácký zážitek potřebují velké plátno. Jsme rádi, že letos můžeme našim návštěvníkům nabídnout jedinečnou příležitost zhlédnout výběr z jeho díla koncentrovaně během jednoho víkendu,“ sdělil Kos. Nedílnou součástí Fokus Festu budou i studentské filmy.

V programu nebude chybět ani zařazení hudebního doprovodu. Horní scéna v sobotu odstartuje představením RADIO IVO. Po něm budou následovat hudební soubory Ventolin, post-hudba nebo například zpěvák Petr Marek (Midi Lidi) a další.

 

Semilský Fokus Fest představí nový film Petra Zelenky, retrospektivu Kubricka a studentské filmy Foto: Fokus Fest

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.