Sedm rad, jak se zbytečně nezdržovat při odbavování na letištích

Ať už odlétáte na dovolenou nebo za prací, čas strávený odbavováním na letišti je většinou ta nejotravnější část cesty. Existuje přitom pár rad, jak projít letištěm až ke své bráně co možná nejrychleji. 

Proveďte svůj check-in dopředu

Instagram / xnovak.s

V dnešní digitální době je už možné skutečně všechno. Namísto čekání ve frontě na vyzvednutí palubní letenky, můžete provést check-in dopředu z pohodlí vašeho domova, a to buď on-line nebo na svém chytrém telefonu. Hodí se to zejména těm lidem, kteří cestují jen s palubním kufříkem.

Stáhněte si aplikaci vaší letecké společnosti

Instagram / adar_loberant

S předběžným check-inem souvisí i tento bod. Řada aerolinek nabízí ke stažení své aplikace, kde můžete nejen několik dní dopředu provést chceck-in a vybrat si sedadla nebo v některých případech i jídlo, ale i další užitečné informace včetně zpoždění letů a změny čísel brán

Noste snadno nazouvací boty

Instagram / josiahsjostrom

Letištní kontroly jsou v některých zemích velmi přísné. Požadavek, že se musíte vyzout z bot, už není proto žádnou výjimkou. Abyste neztráceli čas, když zrovna spěcháte ke své letištní bráně, noste proto vždy nazouvací boty bez tkaniček.

Zkontrolujte rozměry příručního zavazadla

Instagram / lotusandnovember

Nenechte se zmást. Zatím neexistuje žádné souhrnné pravidlo, jak velké může být vaše příruční zavazadlo. Každá aerolinka má trochu jiné požadavky, a to jak na rozměry tak na váhu. Zkontrolujte si proto s předstihem na internetových stránkách vaší letecké společnosti, jaké jsou pravidla konkrétně u ní. Nezapomeňte také, že do parametrů se počítají i kolečka a úchytky.

Pokud vezete nějaké dárky, nechte je rozbalené

Instagram / plastidea

Dárky pro přátele, rodinu nebo obchodní partnery - i to může být součást vašeho zavazadla. Pokud ve svém příručním zavazadle nějaký máte, tak se nedivte, pokud vám ho ochranka bude chtít v některých destinacích rozbalit. „Zabalené dárky jsou povoleny, ale doporučujeme je zabalit až po přistání,“ uvádí na svém oficiálním blogu například americký Úřad pro bezpečnost v dopravě. „Pokud je v daru něco, co musí být kontrolováno, musíme ho otevřít,“ píše dále.

Zabalte si boty na dno svého zavazadla

Instagram

Zabalit si své boty do spodní části příručního zavazadla pomáhá dát nějakou váhu na jeho kolečka a kufr tak bude vyrovnaný. To pomůže zekména ve chvíli, kdy spěcháte ke své bráně.

Zařaďte se do front po vaší levé straně

Instagram

Samozřejmě to nemusí být pravidlo, ale zařazením se do fronty po vaší levé straně je pravděpodobné, že se zařazujete i do té kratší. Podle některých studií si totiž lidé intuitivně vybírají, že při vstupu do budovy odbočí spíše vpravo než vlevo. 

 

 

Zdroj: Zet

 

 

Sedm rad, jak se zbytečně nezdržovat při odbavování na letištích Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.