Sedm inovativních klíčů od auta, které posunují řízení na jiný level

Pamatujete na své první auto? Pokud jste si ho nepořizovali teprve nedávno, tak jistě řada z vás k ho odemykala a startovala obyčejným klíčem. Doba se mění. Dnes už startujeme své automobily tlačítkem, nikoliv otočením klíče v zapalování. Řada automobilek jde ještě dál, a to jak ve funkčnosti tak v estetice. Podívejte se na budoucnost automobilových klíčenek.

BMW řady 7

Je jasné, že nejluxusnější řada vozů německé automobilky BMW, která oplývá technickými vymoženostmi, bude mít i odpovídající klíče. Ten se dodává se čtyřmi tlačítky: pro zamčení, odemčení, otevření kufru a alarm. To hlavní je ale 2,2 palcový dotykový barevný displej, na kterém se můžete ujistit o stavu paliva nebo zda jsou všechny dveře auta zamčené. Můžete ho také použít k ovládání klimatizace nebo světel. Aby toho nebylo málo, tak vám umožní na dálku svůj vůz i zaparkovat.

Zdroj: BMW

Tesla Model S

Autoklíč k Tesle je de facto miniatura vozu Tesla Model S. Kromě běžné funkce zamykání a odemykání vozu ho lze použít ale i k jeho přivolání. Z určité vzdálenosti svou Teslu Model S můžete přimět k pohybu dopředu i dozadu.

Zdroj:Instagram/@albi.swiss

Aston Martin

Klíč k těmto autům zvládá obvyklé úkoly kterýchkoliv jiných autoklíčů, přesto je jeho estetika mnohem zajímavější. Je totiž zakončen křišťálovým kvádrem, který zůstane čouhat poté, co klíč vložíte do zapalování.

Zdroj: Instagram/@thevintage_lifestyle

Pagani

Všechno co bylo vyřčeno je nic, oproti tomu, co nabízí hliníkový klíč k italskému sporťáku Pagani. Nejen že dobře vypadá, takže si ho můžete v klidu vystavit na svůj pracovní stůl jako desénovou sošku, ale je i funkční. Obsahuje totiž USB flash disk.

Zdroj: Instagram/@inthedrivingseat

Jaguar

I pro ty, co neradi používají klíče, máme dobrou zprávu. Automobilka Jaguar představila F-Pace Aktivity Key. Je to náramek, který k odemčení a zamčení vozu přiložíte k zadnímu znaku Jaguaru. A je vodotěsný.

Zdroj: Jaguar

Volvo

A pokud ani náramek místo klíčů nosit nechcete, brzy nabídne řešení Volvo. To se chce zbavit používání fyzických klíčů úplně. Plánuje totiž prodávat vozy bluetooth digitálními klíči, které žijí ve vašem chytrém telefonu. Pokud ale ztrácíte kromě klíčů i mobil, nebude to asi vhodná volba.

Zdroj: Volvo

 

 

Zdroj: Business Insider, Zet

 

Sedm inovativních klíčů od auta, které posunují řízení na jiný level Foto: BMW

reklama

Další články

  1. D8 bude zprovozněna v termínu, ujišťuje Ťok

    Byznys ·

    Ministr dopravy Dan Ťok je na základě dosavadních informací přesvědčen, že se zbývající úsek dálnice D8 podaří navzdory problémům zprovoznit včas. Otevření je plánován…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.