Sedm evropských deníků uzavřelo dohodu o partnerství

Sedm evropských listů, jako jsou německý Die Welt, francouzský Le Figaro nebo španělský El País, včera uzavřelo dohodu u partnerství. Ta jim podle agentury AFP umožní výměnu obsahu. Mimo jiné budou moci podnikat společné investigace.  

„Každý deník představí výběr vlastních článků, které dá k dispozici na společnou platformu vytvořenou pro tento účel,“ uvedla v prohlášení média spojená v Alianci předních evropských novin (Leading european newspaper alliance).

„Stanovili jsme si, že budeme vydávat každý den jeden nebo dva články, které se zdají být relevantní,“ řekla AFP editorka zpravodajství listu Le Figaro Sofia Benganová.

Podle ní budou listy také vydávat společné rozhovory, sloupky a názory při významných událostech. Spojovat se budou i při investigativním průzkumu v řadě témat společného zájmu.

V novém mediálním sdružení je ještě zastoupen italský list La Repubblica, belgický Le Soir a švýcarské listy Tages-Anzeiger a La Tribune de Genève.

 

 

Zdroj: ČTK

Sedm evropských deníků uzavřelo dohodu o partnerství Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Americké akcie ztratily všechny letošní zisky

    Byznys ·

    Americké akciové trhy se v úterý potýkaly s citelným poklesem. Indexy Dow Jones i S&P 500 klesly o téměř dvě procenta a odevzdaly tak veškeré zisky, kterých se jim…

  2. Volkswagen investuje v Mexiku miliardu dolarů

    Byznys ·

    Výrobce automobilů Volkswagen rozšiřuje montážní závod v mexickém městě Puebla a investuje do něj zhruba jednu miliardu dolarů (25,1 miliardy korun). Německá automobil…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.