Se začátkem druhého kola stouplo množství dezinformací proti Drahošovi

V okamžiku, kdy se rozhodlo o postupujících do druhého kola prezidentských voleb, se zvýšilo množství dezinformací namířených proti Jiřímu Drahošovi. Referuje o tom alespoň Pražský institut bezpečnostních studií (PSSI). O jaké mylné zprávy jde, se dozvíte v našem novém článku. 

„Ve chvíli, kdy bylo jasné, že do druhého kola postupují Miloš Zeman a Jiří Drahoš, platformy, které sledujeme, začaly o volební kampani informovat vyhroceněji. Zatímco počet textů informujících o volební kampani neutrálně poklesl, množství textů vyjadřujících se pozitivně či negativně o některém z kandidátů se zvýšilo. Miloš Zeman je zmiňován pozitivně častěji než před prvním kolem, Jiří Drahoš je naopak častěji kritizován,“ říká hlavní koordinátor projektu Jonáš Syrovátka z Pražského institutu bezpečnostních studií.

Jednou z nejčastěji zmiňovaných dezinformací je zpráva o tom, že se Drahoš chystá jmenovat premiérem vlády Miroslava Kalouska (TOP 09). Následně má v úmyslu přijmout uprchlíky přerozdělované podle unijních kvót. Drahoš se nicméně proti kvótám dlouhodobě vymezuje.

Zároveň se na veřejnosti začaly objevovat dezinformace vypovídající o tom, že kampaň Jiřího Drahoše financoval George Soros.

Žádná dezinformace o Miloši Zemanovi se na sledovaných platformách PSSI neobjevila.

„Ať už vliv dezinformací na volební výsledek bude jakýkoli, společenskou atmosféru před volbami již bohužel dokázaly otrávit,“ dodává Syrovátka.

Rovněž docházelo k šíření dezinformací o Drahošovy spolupráci s StB. Tu ovšem podle iHned.cz Archiv bezpečnostních složek vyvrátil. O této skutečnosti informoval proruský a dezinformační portál Aeronet. 

Informace o webech, které publikují dezinformační články, se dočtete na portálu Neovlivni.cz. 

 

 

Zdroj: Zet

Se začátkem druhého kola stouplo množství dezinformací proti Drahošovi Foto: Michal Kvapil / Zet

reklama

Další články

 1. Trump doufá v dialog s Ruskem

  Společnost ·

  Americká hlava státu Donald Trump doufá v dialog s Ruskem. Prezident USA to podle ruské tiskové agentury TASS řekl na Světovém ekonomickém fóru, které v pátek končí ve…

 2. Jaká práva má oběť trestného činu?

  Společnost ·

  Mají oběti trestného činu nějaká práva? Ano jistě, chrání je speciální zákon o obětech trestných činů z roku 2013. Prvně jde o právo na respektování osobnosti a její d…

 3. Odboráři Škoda Auto požadují růst mezd o 18 %

  Byznys ·

  Odboráři mladoboleslavského výrobce Škoda Auto doručili vedení společnosti své požadavky ohledně růstu mezd v letošním roce. Požadují přitom zajištění tarifním zaměstn…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.