SŽDC letos opraví úsek na Vlárské trati za 858 milionů korun

Od srpna do listopadu bude Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) opravovat 24 kilometrový úsek mezi Nesovicemi a Blažovicemi na dvojkolejné Vlárské trati z Brna do Uherského Hradiště. Za 858 milionů korun kompletně opraví železniční spodek i svršek a zvýší traťovou rychlost z 80 na 100 kilometrů v hodině, řekl ČTK mluvčí SŽDC Marek Illiaš.

„Na některých místech se musí jezdit ještě pomaleji než osmdesátkou,“ popisuje technický stav dráhy Illiaš. Na zastávkách a stanicích se budou opravovat nástupiště, stejně tak stavbaři opraví mosty či propustky. Nesovická stanice už byla rekonstruována dříve.

SŽDC chce opravovat obě koleje zároveň, cestující tedy čeká nepřetržitá čtyřměsíční výluka.

Letos by se měla na téže trati uskutečnit také oprava šestikilometrového úseku v Brně mezi Černovicemi a Slatinou za 323 milionů. V příštím roce počítá SŽDC s investicí 674 milionů do dalšího úseku ze Slatiny do Šlapanic včetně modernizace šlapanické stanice.

V dalších letech se dále za Nesovicemi směrem na Veselí nad Moravou s dalšími velkými opravami nepočítá. Kraj však v návrzích zásad územního rozvoje kalkuluje s budoucí elektrifikací dvojkolejné tratě.

 

Zdroj: ČTK

SŽDC letos opraví úsek na Vlárské trati za 858 milionů korun Foto: ČTK/Pavlíček Luboš

reklama

Další články

  1. Evropská unie obnovuje program družic Galileo

    Tech ·

    Evropská unie včera poslala na palubě ruské rakety Sojuz na oběžnou dráhu dva satelity, které budou součástí evropského navigačního systému Galileo. Šlo o první vypušt…

  2. BlackBerry se po třech letech vrátil k zisku

    Byznys ·

    Výrobce telefonů BlackBerry se ve čtvrtém čtvrtletí po více než třech letech vrátil k zisku. Jeho příjmy však stále klesají. Čistý zisk za tři měsíce do konce února či…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.