ŘSD vypíše výběrové řízení na tzv. vysokorychlostní vážení, může se vyšplhat až na 180 mil. korun

Ředitelství silnic a dálnic vypíše výběrové řízení na čtrnáct nových lokalit, kde bude probíhat vysokorychlostní vážení. Zakázka se bude také týkat modernizace dalších pěti míst, které již v nějaké míře fungují. Podle vedoucího oddělení komunikace´Ředitelství silnic a dálnic Jana Rýdla se předpokládá, že realizace vyjde na částku kolem 150 až 180 milionů korun. K jejímu dokončení má dojít v horizontu dvou až tří let.

„Jsme teprve před spuštěním výběrového řízení a až po něm se nám do rukou dostane konečná a platná vysoutěžená cena. V tuto chvíli předpokládáme tu realizaci někde v oblasti 150 až 180 milionů korun. S tím, že v horizontu dvou až tří let chceme vybudovat čtrnáct nových lokalit, kde bude probíhat dynamické vážení. Zároveň chceme modernizovat a úředně ověřit pět lokalit, které už do nějaké míry fungují,“ řekl Rýdl.

Náklady vynaložené na tato opatření mají pomoci udržet dálnice v provozuschopném stavu.  

Plány kritizují zástupci sdružení automobilů ČESMAD BOHEMIA. Existuje totiž důvodné podezření, že postihu uniknou všechna zahraniční vozidla a to z toho důvodu, že je vymáhání pokut problematické nebo se nevyplatí.

„Ředitelství silnic a dálnic je tady od toho, aby dbalo na dobrou kvalitu české dálniční sítě. Z toho vyplývá, že mi nebudeme jakkoli rozlišovat, jestli nákladní doprava je tuzemská nebo zahraniční. Samozřejmě nás to zajímá například kvůli průzkumům, které poukazují na to, kdo nám jezdí po dálnicích. Pokud jde o to skutečné postižení těch zahraničních dopravců, kteří překročí maximální povolenou zatížitelnost nákladního vozidla nebo nápravy, tak to je otázka nějakých celoevropských předpisů. Ty mám za to, že fungují,“ sdělil Rýdl.  

 

 

 

Článek obsahuje pouze úryvky z rozhovoru s vedoucím oddělení komunikace Ředitelství silnic a dálnic Janem Rýdlem. Celý rozhovor si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

ŘSD vypíše výběrové řízení na tzv. vysokorychlostní vážení, může se vyšplhat až na 180 mil. korun Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.