Sazby hypoték se v dubnu propadly na další minimum, zájem klientů ale klesá

V dubnu klesla průměrná úroková sazba hypoték v České republice na 2,11 procenta. Je to nejnižší hodnota za dobu sledování. Informace vycházejí z údajů Fincentrum Hypoindexu, který sleduje od roku 2003 průměrnou úrokovou sazbu hypoték bez ohledu na dobu fixace. Předchozí minimum bylo v březnu, kdy průměrná sazba činila 2,16 procenta. Zájem o hypotéky však klesl.  

Počet a objem hypoték však v dubnu klesl. Smlouvu o hypotečním úvěru uzavřelo o 546 lidí méně, než v březnu. Objemy v dubnu klesly o více než půl miliardy. Z březnových 16,63 miliard korun činily následující měsíc 15,96 miliard korun.

„Pokles sazeb pokračoval nepřekvapivě i v dubnu. Většina bank má stále ještě co dohánět, protože cenoví lídři jsou výrazně pod aktuálními průměrnými sazbami, některé z menších bank však již naznačují, že hypoteční úvěry za tyto sazby pro ně nejsou zajímavé,“ uvedl vedoucí analytik Fincentra Jan Rajdl.

Za duben však vzrostla průměrná výše úvěru. Lidé si minulý měsíc půjčovali v průměru 1,78 milionů korun, což je nejvíce za letošní rok.

 

Zdroj: ČTK

 

Sazby hypoték se v dubnu propadly na další minimum, zájem klientů ale klesá Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.