Samsung stahuje notebooky z evropského trhu kvůli nízké poptávce

Jihokorejský výrobce elektroniky Samsung Electronics oznámil ukončení prodeje všech svých laptopů v Evropě. Firma jako důvod uvedla rychlou reakci na momentální náladu a potřeby trhu. Z evropského trhu tak zmizí i model s operačním systémem od Googlu Chromebook, který podle serveru BBC patřil mezi nejprodávanější ve své kategorii. 

Firma ve svém prohlášení nevyloučila, zvolení stejného postupu i na ostatních trzích. 

„V Evropě nyní ukončíme prodej notebooků, včetně Chromebooku. Je to konkrétně pro tento region a nutně to neodráží podmínky na jiných trzích.“ Samsung však dodal, že nadále bude vyhodnocovat podmínky na trhu a případně učiní další změny, pokud to bude nutné pro udržení konkurenceschopnosti.

Samsung tak následuje svého japonského konkurenta Sony, který letos oznámil prodej divize notebooků Vaio a ukončení prodeje osobních počítačů.

Nicméně ostatní světoví výrobci počítačů hlásí v sektoru růst. Výzkumná společnost IDC odhaduje, že prodej přenosných osobních počítačů letos na zralých trzích stoupne o 5,6 procenta, když loni naopak klesl.

Samsung nepatří mezi pět největších prodejců osobních počítačů a zdá se, že na růstu prodeje má hlavní podíl konkurence, uvedla BBC. Čínská firma Lenovo nedávno oznámila růst příjmů z prodeje notebooků za druhé čtvrtletí o 17 procent, hlavně díky poptávce v 15 zemích Evropy, Blízkého východu a Afriky. Také Applu se zvýšil prodej jeho přístrojů Mac, a to o 13 procent, hlavně díky poptávce po přístroji MacBook Air.

V posledních měsících trápí Samsung i prodej mobilních telefonů. Průzkumy naznačují, že na trzích v Indii a Číně Samsung překonaly místní firmy Micromax a Xiaomi, upozornila BBC.

Zdroj: ČTK, BBC

Samsung stahuje notebooky z evropského trhu kvůli nízké poptávce Foto: Prodejna společnosti Samsung Zdroj: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.