Samsung očekává nejnižší zisk za dva roky i kvůli slabé poptávce v Číně

Přední světový výrobce mobilních telefonů a elektroniky, jihokorejská společnost Samsung Electronics Company, ohlásila pokles provozního zisku ve druhém čtvrtletí o necelou čtvrtinu. Zisk byl podle společnosti nejnižší za uplynulé dva roky, a to kvůli slábnoucí poptávce po smartphonech na čínském trhu a silné domácí měně.

Podle odhadů Samsungu poklesl jeho provozní zisk za čtvrt roku na 7,2 bilionu wonů (skoro 144 miliard korun). Takový výsledek by činil meziroční pokles o 24,5 procenta a zároveň nejnižší zisk od stejného kvartálu před dvěma lety. Provozní zisk tehdy dosáhl 6,5 bilionu wonů. Pod hranici osmi bilionů wonů od té doby nikdy nespadl, k čemuž přispěl především solidní prodej chytrých telefonů Galaxy.

Analytici v průzkumu agentury Reuters očekávali, že firma v letošním druhém kvartálu vytvoří provozní zisk 8,3 bilionu wonů.

Samsung, který se ve svém výhledu kvartálních výsledků dosud obvykle nepouštěl do obsáhlejších komentářů a čekal až na zveřejnění úplné výsledkové zprávy na konci měsíce, zveřejnil podle agentury AP mimořádné prohlášení s vysvětlením neuspokojivých čísel. Vinu svaluje na zhodnocování jikorejského wonu vůči americkému dolaru a euru i vůči většině měn rozvíjejících se trhů. Tento měsíc se won k dolaru vyšplhal až na šestileté maximum.

Firma kromě toho oznámila, že zaznamenala tvrdší konkurenční boj na čínském trhu a na některých evropských trzích.

Zdroj: ČTK

Samsung očekává nejnižší zisk za dva roky i kvůli slabé poptávce v Číně Foto: ČTK

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.