Samsung na konci měsíce představí nový model Galaxy S5

Jihokorejská společnost Samsung Electronics tento měsíc představí novou verzi svého vlajkového chytrého telefonu Galaxy S. Firma dnes rozeslala pozvánky na předváděcí akci, která se v Barceloně uskuteční 24. února na veletrhu mobilních technologií Mobile World Congress.

Analytici uvedli, že příchod telefonu Galaxy S5 byl o několik týdnů uspíšen kvůli slabému prodeji modelu S4. Podle agentury Reuters však od nového přístroje nelze očekávat výrazné oživení prodeje, protože konkurence na trhu se zostřuje.

Předpokládá se, že telefon Galaxy S5 bude mít větší displej a kvalitnější fotoaparát. Začátkem roku se také objevily spekulace, že by jeden z modelů mohl mít zakřivený displej. Měl by rovněž nabízet biometrické funkce, jako jsou technologie pro skenování oční duhovky či otisku prstu. Firma by společně s telefonem mohla představit také vylepšenou verzi svých chytrých hodinek Galaxy Gear.

Prodej telefonů Samsung Galaxy S4 zpomalil poté, co americký konkurent Apple v září představil své nové přístroje iPhonec 5S a 5C. Samsung minulý měsíc oznámil, že jeho čistý zisk se ve čtvrtém čtvrtletí podle předběžných údajů snížil o 11 procent na 7,3 bilionu wonů (137 miliard Kč). Zaznamenal tak první pokles za dva roky.

Zdroj: ČTK

Samsung na konci měsíce představí nový model Galaxy S5 Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.