Samsung má problémy s displejem nového Galaxy S8 jen pár dní po jeho uvedení

Někteří uživatelé nového Samsungu Galaxy S8 začínají vidět rudě, a to doslova. Firma vydává nový software pro nový model mobilního telefonu poté, co si jeho uživatelé stěžovali na červeně zbarvené obrazovky. Aktualizace přichází jen několik dní poté, co jihokorejská firma uvedla na trh svůj vlajkový smartphone v USA a Jižní Koreji. Informoval o tom server CNN.

Podle Samsungu mají uživatelé možnost upravit nastavení barev a upravit „přirozené změny“ v displejích. Na stížnosti nicméně zareagoval: „Samsung vyslyšel zpětnou vazbu a rozhodl se vydat tento týden aktualizaci softwaru, která bude poskytovat zákazníkům další rozšířené možnosti nastavení barev podle jejich preferencí,“ napsal v prohlášení.

Ne všechny uživatele však toto vysvětlení uspokojilo. Postgraduální studentka Lee Youngsun si „si není jistá, že to problém je jen o softwaru,“ řekla pro CNN. Na sociální síti Instagram pak zveřejnila fotografii, která porovnává dva telefony Samsung Galaxy S8, které koupila pro sebe a svou rodinu. Oba mají na fotografii stejné nastavení displeje, ale jeden z nich má jemně načervenalou barvu.

Instagram

Když nespokojená zákaznice přinesla oba telefony do servisního střediska společnosti Samsung, bylo jí řečeno, že se jedná jen o softwarový problém. Lee Youngsun však trvala na nahrazení a nakonec jí nabídli jiný, u kterého ale problémy stále přetrvávají. „I po úpravě vyvážení barev na mém telefonu stále vidím červenou barvu, která příliš vyniká,“ řekla.

Přístroj S8 je prvním prémiovým telefonem, který Samsung představil od říjnového debaklu s modely Note 7. U některých z nich docházelo ke samovznícení, kvůli kterým byl tento smartphone po dvou měsících stažen z trhu a připravilo společnost o 5,48 miliardy USD (137,7 miliardy Kč).

 

 

Zdroj: CNN, Zet

 

 

Samsung má problémy s displejem nového Galaxy S8 jen pár dní po jeho uvedení Foto: Flickr.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.