Samsung ještě letos představí telefon se skládacím displejem

Jihokorejský výrobce elektroniky Samsung Electronics představí chytrý telefon se skládacím displejem ještě letos. Nejspíš k tomu dojde na své listopadové vývojářské konferenci. Dřívější zprávy médií, že firma na telefonu tohoto typu pracuje. V rozhovoru s televizí CNBC to pak potvrdil šéf firmy Tong Čin-ko.

"Nastal čas uvést na trh zařízení se skládacím displejem, naše spotřebitelské průzkumy ukázaly, že je poptávka po takovém druhu telefonu," řekl DJ Koh Tong. Většinou stačí telefon používat ve sklopeném stavu, pro některé úkony se rozložení na větší velikost hodí.

Podle Tonga přístroj může být představen letos v listopadu na vývojářské konferenci firmy v San Francisku. Řekl, že vývoj zařízení je složitý, ale už je téměř u konce.

Sklopné displeje jsou už delší dobu cílem výrobců chytrých telefonů. Dosavadní modely ale nabízejí dvě obrazovky propojené rámečky. List The Wall Street Journal nedávno napsal, že prototyp přístroje, interně nazývaného Vítěz, má sedmipalcový displej a rozměry zhruba menšího tabletu. Displej lze přitom složit na polovinu jako peněženku. Ve složeném stavu je na přední straně přístroje menší displej a na zadní fotoaparáty. Cena přístroje by podle zdrojů listu mohla snadno překročit 1500 dolarů (33.270 Kč).

Na trhu špičkových telefonů Samsung čelí konkurenci společností Apple a Huawei. Od novinky, která se má vedle modelů Galaxy S a Galaxy Note stát třetí vlajkovou lodí této jihokorejské firmy, se očekává, že jí pomůže zastavit pokles prodeje. Samsung loni zaznamenal první pokles odbytu chytrých telefonů ve své historii, a to o 0,3 procenta. V letošním druhém čtvrtletí se prodej mobilní divize firmy snížil meziročně o 20 procent.

 

 

Zdroj: ČTK

Samsung ještě letos představí telefon se skládacím displejem Foto: TK Kurikawa / Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. CEFC chce prodat český majetek firmě CITIC

  Byznys ·

  Čínská skupina China Energy Finance Corporation (CEFC) jedná o prodeji svého majetku v Česku čínskému státnímu konglomerátu CITIC Group za celkem 6,7 miliardy jüanů (2…

 2. Inflace v Turecku vyšplhala nejvýše za 15 let

  Byznys ·

  Spotřebitelské ceny v Turecku se v srpnu ve srovnání se stejným obdobím loni zvýšily o 17,9 procenta. To je nejvyšší růst od konce roku 2003. Vyplývá to z posledních ú…

 3. Nový školní rok je tu. V lavicích ubude prvňáků

  Společnost ·

  V mateřských, základních a středních školách dnes po dvouměsíčních prázdninách začíná nový školní rok. Do školních lavic poprvé usedne zhruba 108 tisíc prvňáčků, tedy …

 4. Imigrace jako klíčové téma švédských voleb

  Společnost ·

  "Odstraňují ze zastávek elektronické informační tabule, aby je lidé nerozbili," říká Karl Robbjens a ukazuje na tramvajovou stanici v Hjällbo na předměstí švédského Gö…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.