Samsung a Apple končí s patentovými spory všude kromě USA

Společnosti Samsung Electronics a Apple, které jsou předními výrobci smartphonů, se dohodly na ukončení všech patentových sporů, které proti sobě vedou v různých zemích světa. Dohoda ovšem neplatí pro území Spojených států, kde budou firmy před tamními soudy pokračovat v již započatých případech . 

„Samsung a Apple se dohodly, že upustí od všech soudních pří mezi oběma společnostmi mimo Spojené státy,“ cituje ze sdělení Samsungu agentura AP. Dohoda však nezahrnuje kontrakty týkající se licencí, pokračovat budou i procesy vedené před soudy v USA.

Apple a Samsung spolu vedly různé soudní spory zhruba tři roky, podotýká agentura Reuters. Vzájemná obvinění se týkala údajného porušování patentů v chytrých telefonech a dalších mobilních zařízeních. Podle serveru BBC se oba rivalové mimo Spojené státy soudili v devíti zemích, mimo jiné v Německu či Británii.

Zdroj: ČTK

Samsung a Apple končí s patentovými spory všude kromě USA Foto: ČTK

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.