S lístky od překupníka se na fotbalové Euro fanoušek nedostane

Se vstupenkami na zápasy evropského fotbalového šampionátu ve Francii, které nezákonně prodávají neoficiální webové stránky, se fanoušci nemusí dostat na stadion. Upozorňuje na to podle serveru BBC organizace na ochranu práv spotřebitelů Which?. Legálně lze vstupenky koupit pouze přes evropskou fotbalovou asociaci UEFA.

Asociace přitom kupce vyzývá, aby si pro zajištění vstupu na stadion přinesli průkaz totožnosti s fotografií. U nezákonně prodávaných vstupenek se nebude jméno v průkazu shodovat se jménem na vstupence, píše BBC.

Organizace Which? zjistila, že vstupenky se na neoficiálních webových stránkách prodávají až za 5000 liber (zhruba 172.500 Kč). „Pokud jste si nekoupili lístek přímo od oficiálního zdroje, nemáte žádnou záruku, že se na zápas dostanete. Můžete tak přijít o tisíce liber,“ varoval Alex Neill z organizace Which?.

„Pro individuální fotbalové fanoušky nejsou distribuovány žádné vstupenky přes agentury či zprostředkovatele,“ upozornila UEFA ve svém prohlášení. „UEFA vyzývá fanoušky, aby se nenechali zlákat nabídkami překupníků, kteří nejenže požadují přemrštěné ceny, ale často ani nevlastní vstupenky, které nabízejí,“ dodala.

 

 

Zdroj: ČTK

S lístky od překupníka se na fotbalové Euro fanoušek nedostane Foto: IDN / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Hitem v USA jsou kurzy sebeovládání

    Byznys ·

    Někteří lidé, když se rozzuří do nepříčetnosti, mají více než ostatní problém svůj vztek zvládnout. Ničí hotelové pokoje, zastaví klidně uprostřed dálnice, aby vynadal…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.