Síť hobbymarketů bauMax v Rakousku, České republice a Slovensku je na prodej, tvrdí magazín

Rakouská síť hobbymarketů bauMax je podle rakouského magazínu News na prodej a zájemci o jeho koupi mohou nabídky podávat do 18. prosince. Zakladatel bauMaxu Karlheinz Esll pověřil banky transakcí už koncem srpna. News se odvolává na dokumenty italské investiční banky Mediobanca.

Na prodej mají být pobočky v Rakousku, České republice a na Slovensku. Ty vytvářejí 70 procent celkových tržeb společnosti. 

Mluvčí bauMaxu Monika Voglová Gruberová magazínu News i agentuře APA řekla , že "management společnosti nemůže k dohadům o možném prodeji zaujmout žádné stanovisko, protože to je na majitelích firmy". Dodala, že z hlediska výkonného vedení je důležité, že pokračují práce na restrukturalizaci plánované do roku 2016.

Na konci listopadu dostali organizátoři prodeje bauMaxu nezávazné nabídky. Vedle Obi vyjádřil zájem o firmu britský řetězec Kingfisher a francouzská Adeo, uvedly News.

Případný prodej by musely schválit věřitelské banky v čele s domácími ústavy Raiffeisen, Erste Group a Bank Austria. Společnost se zadlužila expanzí ve východní Evropě a Turecku. Nyní, podobně jako její konkurenti, doplácí na nízkou poptávku spojenou se špatnou situací na trhu s bydlením a problémy řady ekonomik.

Zdroj: ČTK

Síť hobbymarketů bauMax v Rakousku, České republice a Slovensku je na prodej, tvrdí magazín Foto: ČTK: Ilustrační foto

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.