ČSÚ dnes zveřejní aktualizované údaje o vývoji české ekonomiky

Český statistický úřad dnes zveřejní aktualizované údaje o vývoji české ekonomiky v loňském čtvrtém čtvrtletí a za celý loňský rok. Podle údajů statistiků z konce února česká ekonomika v loňském čtvrtém čtvrtletí rostla meziročně o 1,5 procenta a mezičtvrtletně o 0,4 procenta. Za celý loňský rok podle dosavadních údajů vzrostl hrubý domácí produkt o dvě procenta.

„Růst hospodářství se tak odpoutal od své primární závislosti na exportu směrem k domácí poptávce, což znamená další posílení solidních základů pro další růst tuzemské ekonomiky,“ řekl tehdy například analytik ČSOB Petr Dufek. Loňský růst ekonomiky pak podle něj vytvořil příznivé předpoklady pro pokračování konjunktury českého hospodářství v letošním roce.

Na konci února přitom statistici údaje zlepšili v porovnání s první rychlou informací z 13. února. Tehdy statici oznámili, že ekonomika rostla ve čtvrtém čtvrtletí meziročně o 1,3 procenta a mezičtvrtletně o 0,2 procenta. Za celý loňský rok i tehdy statistici uváděli růst HDP o dvě procenta.

 

Zdroj: ČTK

ČSÚ dnes zveřejní aktualizované údaje o vývoji české ekonomiky Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. McDonald's otestuje v Německu a USA dvě novinky

    Byznys ·

    Americký řetězec restaurací s rychlým občerstvením McDonald's bude v několika provozovnách v Německu a USA testovat dvě novinky. V Německu chce začít nabízet roznášení…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.