Ryanair bude létat z několika evropských měst na Ukrajinu

Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair začne provozovat lety z několika evropských měst na Ukrajinu. Na tiskové konferenci na mezinárodním letišti Boryspil to oznámili šéf Ryanairu Michael O'Leary a ukrajinský prezident Petro Porošenko.

Ukrajina se tak podle agentury Reuters vrací k dlouho projednávané dohodě, od níž odstoupila loni v červenci kvůli údajným snahám o ochranu trhu pro ukrajinské konkurenty. Ryanair tehdy prohlásil, že letiště v Kyjevě nesplnilo dohodnuté podmínky a že se rozhodlo chránit zavedené letecké společnosti. Ministr infrastruktury Volodymyr Omeljan poté apeloval na ukrajinské protikorupční a antimonopolní orgány, aby přezkoumaly, zda předchozí jednání byla vedena spravedlivě a v souladu se zákony o hospodářské soutěži. Společnost Ukrainian International Airlines (UIA), kterou zčásti vlastní ukrajinský magnát Ihor Kolomojskyj, tehdy odmítla podezření, že lobbuje, aby dohodě mezi irským dopravcem a kyjevským letištěm zabránila.

Společnost bude létat na deseti trasách do Kyjeva - z Barcelony, Bratislavy, Gdaňsku, Krakova, Londýna, Poznaně, Stockholmu, Vilniusu, Varšavy a Vratislavi a na pěti do Lvova - z Düsseldorfu, Krakova, Londýna, Memmingenu a Varšavy.

 

 

Zdroj: ČTK

Ryanair bude létat z několika evropských měst na Ukrajinu Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Údajný stoupenec IS prý ve Francii zabil dva lidi

    Společnost ·

    Možná dva lidé přišli v pátek o život na jihu Francie, kde údajný stoupenec Islámského státu, ozbrojený i granáty, zajal v jednom supermarketu několik rukojmích. Uvedl…

  2. v roce 2016 žilo na území Česka 493 400 cizinců

    Společnost ·

    V Česku ke konci roku 2016 pobývalo 493 400 cizinců. Šlo o největší počet od roku 1993. Proti roku 2015 se jejich počet zvýšil o 28 700. Informaci ve čtvrtek oznámil Č…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.