Rusové zasažení propadem ekonomiky šetří na letenkách, aerolinky už snižují počet letů

Mnoho Rusů si podle serveru CNN kvůli současným finančním problémům nemůže dovolit leteckou dopravu a to včetně nízkonákladových letů. Společnost EasyJet už kvůli menší poptávce Rusů po letecké dopravě zrušila letecké spojení mezi Moskvou a Londýnem. Pokles poptávky způsobila řada faktorů, mezi které patří makropolitické prostředí, oslabování ruské ekonomiky nebo zpřísnění procesu schvalování víz. EasyJet podle CNN snížil počet svých letů už v létě a to o polovinu.

Ruskou ekonomiku letos negativně ovlivnily klesající ceny ropy a sankce uvalené ze strany Evropské unie a jejich spojenců, vyvolané ruskou podporou separatistů bojujících na východě Ukrajiny. K menší ochotě Rusů cestovat letadlem přispělo i oslabování rublu. Většině zaměstnancům v Rusku totiž klesly reálné mzdy a společně s tím se v zemi navíc zvýšila inflace.

Oficiální statistiky podle CNN ukazují, že přibližně jeden ze sedmi Rusů žije pod hranicí chudoby. Hodnota rublu proti dolaru klesla za posledních dvanáct měsíců o 44 procent. Cestování do zahraničí se z toho důvodu Rusům prodražilo. Evropská komise cestovního ruchu uvedla, že počet Rusů cestujících do Evropy klesl v prvním čtvrtletí letošního roku o třetinu.

Problémy spojené s leteckou dopravou se v Rusku nedotkly pouze nízkonákladových aerolinií EasyJet. Problémy má podle CNN také jediný americký letecký dopravce, který nabízí z USA přímý let do Ruska. Jde o společnost Delta Air Lines. Kapacitu pro přepravu cestujících do Ruska snížily i letecké společnosti Lufthansa, Air France, Qatar Airways a Etihad. 

 

Zdroj: CNN, Zet

Rusové zasažení propadem ekonomiky šetří na letenkách, aerolinky už snižují počet letů Foto: Senohrabek / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Írán objevil velké naleziště uranu

    Byznys ·

    Írán objevil překvapivě velké naleziště uranu a brzy spustí jeho těžbu v novém dole. Uvedl to ředitel íránské agentury pro atomovou energii Alí Akbar Sálehí. Jeho proh…

  2. Srdcem a duší je podle Putina Rusko s Donbasem

    Společnost ·

    Ruský prezident Vladimir Putin dnes prohlásil, že připojení východoukrajinského Donbasu k Rusku nelze řešit na ulici, protože jde o osud všech Rusů a obyvatel regionu.…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.